Rózne

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!

Oferta od , 12. gru. 2018 20.49

Nowy rok właśnie nadszedł, a co za tym idzie - znowu mamy urlop! Można go dobrze wykorzystać już w styczniu, a my podpowiemy Wam, gdzie najlepiej się wtedy wybrać, gdzie dopisuje pogoda i na co jest właśnie sezon.

1. Południowo-wschodnia Azja

Przyjemne temperatury wody i powietrza zachęcają do odwiedzenia Tajlandii, Wietnamu czy Kambodży. W Tajlandii polecamy wyspy na Morzu Andamańskim (Phuket, Koh Phi Phi, półwysep Krabi, Ko Lanta, Phang Nga, Ao Nangi). Najlepszy okres na odwiedzenie jej jest od listopada do marca - czyli wtedy, kiedy u nas brzydko i zimno. Pięknie prezentuje się też w tym miesiącu indyjska Kerala (Delhi czy Himalaje lepiej wtedy omijać). Także południowo-wschodnia Sri Lanka ma wtedy ciepłe temperatury, gdy na jej północy panuje monsun.

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 18

Azja na styczeń!

2. Wyprzedaże zimowe w Europie

W styczniu zaczynają się zimowe wyprzedaże! W światowych stolicach mody z pewnością upolujecie niezłe okazje! Torebka z Paryża, buty z Mediolanu czy płaszczyk z Londynu? Jedziemy! Poczytajcie, kiedy najlepiej pojechać na wyprzedaże do wielu miast w Europie tutaj.

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 16

Europa na styczeń!

3. Narty w górach!

W styczniu zaczynają się ferie w niektórych województwach, może więc czas wyjąć narty i zabrać gdzieś rodzinę lub znajomych? Do wyboru Tatry, Bieszczady, Alpy, Dolomity - wszystkie góry są piękne!

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 14

Na narty!

4. Polowanie na zorzę polarną

Styczeń to także dobra pora, żeby zapolować na zorzę polarną! Polecamy Skandynawię: Norwegia, Szwecja, Islandia czy Finlandia to idealne miejsce, żeby zobaczyć zorzę. Poczytajcie więcej w tym artykule.

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 12

Skandynawia na styczeń!

5. Australia i Nowa Zelandia

Od grudnia do lutego panuje najlepszy czas na wizytę w Australii i Nowej Zelandii ze względu na najcieplejsze temperatury. Lubie surfować? Dobra wiadomość! Do Granaloo w Australii ściągają kitesurferzy, żeby poszaleć na falach!

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 10

Oferty do Australii i Nowej Zelandii!

6. Meksyk

Aarrrriba! Nieważne, czy planujecie urlop w Tulum czy w Playa del Carmen - wszystkie plaże prezentują się pięknie i na obu wybrzeżach Meksyku panuje piękna pogoda. Nie jest jednakże nieznośnie upalnie.

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 8

Oferty do Meksyku!

Meksyk z biur podróży!

7. Andaluzja

Zostańmy w hiszpańskim klimacie, ale nieco bliżej. Nie opuszczając Europy możecie także złapać nieco słońca w styczniu. W Andaluzji panuje przyjemna temperatura - średnia to 20 stopni. Przyjemniej niż w upalne lato, gdy dochodzi tam do 40 stopni! I znaaacznie mniej tłoczno!

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 6

Hiszpania na styczeń!

8. Radżastan, Indie

W styczniu warto odwiedzić ten indysjki region i poczuć się niczym gwiazda Bollywood zwiedzając jeden z wielu pięknych zamków. Perłami tego regionu są Jaipur, Jodhpur i Udaipur - oczarują Was swoimi kolorami.

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 4

Oferty do Indii!

9. Birma (Myanmar)

Przyjemne temperatury, mało opadów, dlaczego więc nie wybrać się do Birmy? Tamtejsza przyroda, góry, pagody skuszą niejednego podróżnika.

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!  - 2

Znajdź loty!

10. Festiwal Rzeźb Lodowych w Chinach

Od grudnia do lutego trwa niesamowity Festiwal Rzeźb Lodowych w chińskim mieście Harbin. Co roku spod ręki wielu artystów wyłaniają się lodowe i śnieżne rzeźby i oczarowują każdego. Więcej w osobnym artykule.

Oferty do Chin!

Oferty na styczeń!


Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!

Urlop w styczniu? Podpowiemy Ci, gdzie pojechać!