Rózne

USA planuje otworzyć granice dla Unii Europejskiej!

Oferta od , 26. lis. 2020 9.50

Wspaniała wiadomość dla fanów Nowego Jorku, Zachodniego Wybrzeża, Hawajów czy Alaski! Biały Dom rozważa zniesienie zakazów wjazdu dla większości obywateli spoza USA, którzy niedawno przebywali w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i 26 innych krajach Europy - informuje agencja Reuters. Na liście "dozwolonych" krajów znajdują się m.in. wszystkie kraje strefy Schengen, czyli oczywiście również Polska!

Plan ma już poparcie członków grupy zadaniowej ds. koronawirusa przy Białym Domu i agencji zdrowia publicznego. Prezydent Donald Trump nie podjął ostatecznej decyzji.

Wielu urzędników twierdzi, że ograniczenia dla Europy nie mają już sensu, biorąc pod uwagę, że większość krajów na całym świecie nie podlega zakazowi wjazdu. Twierdzą, że zniesienie ograniczeń byłoby bodźcem dla borykających się z trudnościami amerykańskich linii lotniczych, które odnotowały gigantyczny spadek liczby podróży międzynarodowych.

Trump może nadal zdecydować się na pozostawienie ograniczeń, biorąc pod uwagę dużą liczbę zakażeń koronawirusem w Europie. Jedną z potencjalnych przeszkód jest też fakt, że kraje europejskie prawdopodobnie nie pozwolą od razu większości Amerykanów na wznowienie wizyt.

Prawie cała Europa nadal zakazuje odwiedzania większości turystów z USA, podczas gdy Wielka Brytania i Irlandia zezwalają na wizyty amerykańskie, ale wymagają dwutygodniowej kwarantanny po przyjeździe. Brazylia zezwala na podróżujących z USA.

Źródło: Agencja Reuters

USA planuje otworzyć granice dla Unii Europejskiej! - 2


Czytaj też:


USA planuje otworzyć granice dla Unii Europejskiej!


USA planuje otworzyć granice dla Unii Europejskiej!