Rózne

W Tallinie otwarto Muzeum Zakazanych Książek!

Oferta od , 16. gru. 2020 17.43

W Tallinie, blisko Starego Miasta, powstało muzeum poświęcone książkom zakazanym. Jeśli wydaje ci się, że to dotyczy jedynie średniowiecznych woluminów o czarnoksięstwie, to możesz być w szoku! Misją tego muzeum jest podkreślenie jak działa cenzura i zwrócenie uwagi na problem wolności słowa we współczesnym świecie.

W Tallinie otwarto Muzeum Zakazanych Książek! - 2

Obecnie w muzeum znajduje się sto pozycji, a wśród tytułów znajdują się tak groźne książki jak: „Pani Bovary” Gustave’a Flauberta, „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood, „Archipelag gułag” Aleksandra Sołżenicyna, „Władca much” Williama Goldinga, „Nienawiść, którą dajesz” Angie Thomas, „Operation Dark Heart” Anthony’ego Shaffera, „Mordercy Chrystusa” Wilhelma Reicha, „Rzeźnia numer pięć” Kurta Vonneguta, „Na fałszywych papierach w Chile” Gabriela Garcii Marqueza, „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna czy „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E.L. James.

Założycielem muzeum jest Szkot Joseph Maximillian Dunnigan. Po ukończeniu studiów filmowych spędził kilka lat w Chinach. Od 2015 roku mieszka w Estonii, tutaj m.in. studiował przedsiębiorczość społeczną na uniwersytecie w Tallinie. Pomysł na otwarcie takiej placówki przyszedł mu do głowy, gdy przygotowywał się do obrony pracy magisterskiej.

Muzeum jest otwarte jedynie w piątki i soboty, od 11 do 18. Będąc w Tallinie musicie je koniecznie odwiedzić!


W Tallinie otwarto Muzeum Zakazanych Książek!


W Tallinie otwarto Muzeum Zakazanych Książek!