Rózne

W życiu brakuje Ci radości? Odwiedź Muzeum Szczęścia w Kopenhadze!

Oferta od , 13. paź. 2020 17.52

Ten rok nikogo nie rozpieszcza. Z pewnością wiele osób dotknęła nie raz chandra i nie są szczególnie zadowoleni z obecnej sytuacji. Taki stan nie może jednak trwać wiecznie! By zmienić swoje nastawienie i dodać pozytywnych barw w życiu polecamy wizytę w najprawdziwszym Muzeum Szczęścia. Już słysząc samą nazwę ciężko się nie uśmiechnąć!

Pracownicy muzeum tak o nim piszą na stronie: Małe muzeum o wielkich rzeczach w życiu. To tutaj zrozumiemy, dlaczego Dania często wygrywa rankingi na najszczęśliwsze państwo na świecie, dlaczego tak wiele z tym wspólnego ma koncept hygge oraz, że szczęście można zmierzyć i dowiecie się tutaj jak.

Muzeum zostało stworzone przez The Happiness Research Institute jako projekt skoncentrowany na jakości życia, szczęściu i dobrym samopoczuciu. Zostało stworzone z misją, by wszyscy odwiedzający wyszli z niego mądrzejsi i oczywiście szczęśliwsi i zmotywowani, by uczynić świat lepszym miejscem.


CO JEST W MUZEUM?

Geografia Szczęścia - tu dowiemy się m.in. , że Finlandia oraz Paragwaj to najszczęśliwsze kraje świata. Jak wypada Polska oraz inne kraje? Z pewnością znajdziemy tutaj odpowiedź.

Polityka Szczęścia - ciekawostki z dziedziny polityki. Celem rządu Butanu jest ogólne szczęście społeczeństwa. Czy inne kraje też mają takie cele?

Laboratorium Szczęścia - laboratorium, które powie odwiedzającym, gdzie w mózgu znajdują się uczucia szczęścia lub jak poczucie szczęścia zmienia się z wiekiem.

Anatomia Uśmiechu - tu poćwiczymy, czy umiemy odróżnić szczery uśmiech od fałszywego albo dowiemy się, dlaczego śmiech jest zaraźliwy.

Historia Szczęścia - część historyczna pokazująca, jak zmieniało się rozumienie szczęścia w ciągu 2000 lat.

Szczęście Północy - w Danii pada średnio 170 dni w roku. Dlaczego więc Dania i inne kraje skandynawskie wciąż plasują się na szczycie rankingów najszczęśliwszych krajów? W tej części dowiemy się tego dokładniej.

Przyszłość Szczęścia - czy sztuczna inteligencja będzie mogła być szczęśliwa? Czy technologia będzie wiedziała, że jesteśmy szczęśliwi?


WIZYTA

W muzeum można naprawdę ciekawie spędzić czas. Warto zabrać smartfona (wiemy, że i tak go macie zawsze ze sobą!), żeby móc wziąć udział w interaktywnych doświadczeniach używając strony https://www.menti.com/ . A odpowiedzi, których udzielają odwiedzający współtworzą muzeum. Co najważniejsze - zabierzcie ze sobą bliską Wam osobę - nie ma nic lepszego niż dobre towarzystwo i dzielenie się szczęśliwymi chwilami.

Bilety można kupić online na stronie muzeum - kliknijcie tutaj. Koszt wstępu to 95 duńskich koron (ok. 57 PLN).


Sprawdźcie również, które kraje są najszczęśliwsze na świecie z ostatniego rankingu!

W życiu brakuje Ci radości? Odwiedź Muzeum Szczęścia w Kopenhadze!

W życiu brakuje Ci radości? Odwiedź Muzeum Szczęścia w Kopenhadze!