Rózne

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu!

Oferta od , 6. cze. 2020 12.33

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu! - 10

LATO W POLSCE


Czy wiedzieliście, że w okolicach Warszawy można poczuć się jak prawdziwy kaskader a do Puszczy Kampinoskiej pojechać nie tylko na piknik, ale także na narty? Na razie wszyscy jesteśmy uwięzieni we własnych domach, ale taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie! Zanim wyruszymy na greckie czy tureckie plaże, cieszmy się tym co oferuje nasz piękny kraj!

Na początek przygotowaliśmy listę 7 rzeczy, które naszym zdaniem warto zrobić w Warszawie i okolicy. Będziemy kontynuowali ten cykl i mamy nadzieję, że uda nam się Was zainspirować do pierwszych nieśmiałych wycieczek. Kiedy już będzie to możliwe, wszystkim nam zmiana otoczenia dobrze zrobi!


1. Poznaj swoją stolicę!

Warszawa to nie tylko wojenna historia, korki i gonitwa za pieniądzem. To przede wszystkim tętniąca życiem metropolia o atmosferze, jakiej nie ma żadne inne polskie miasto. Pełna jest ciekawych zakamarków, zieleni i serdecznych rodowitych warszawiaków, którzy mają do opowiedzenia niejedną historię. Każdy Polak, choć raz w życiu powinien odwiedzić swoją stolicę!

7 rzeczy, które musisz zrobić w Warszawie:

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu! - 8

NOCLEGI W WARSZAWIE


2. Posłuchaj Chopina w Żelazowej Woli!

Dworek w Żelazowej Woli to miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, najsłynniejszego polskiego kompozytora. Jeśli do tej pory nie zakochaliście się w jego muzyce, najpewniej stanie się tak po wizycie w Żelazowej Woli. W rodzinnym dworku artysty przekształconym w Muzeum Fryderyka Chopina znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek związanych z życiem i twórczością kompozytora. Organizowane są tam również różnego rodzaju wystawy, koncerty i recitale.3. Skocz z 30 m na poduchę kaskaderską!

Centrum sportów 2Wieże położone jest pod Warszawą nad brzegiem Kanału Żerańskiego. Ten nietypowy ośrodek mieści się w starych silosach i oferuje skoki inspirowane wyczynami kaskaderskimi z amerykańskich produkcji filmowych. Skoki i towarzyszące im atrakcje obywają się z wysokości od 8 do 30 metrów przy użyciu autorskich technik opracowanych przez zespół 2Wieże. Możliwe jest też swobodne spadanie na największą w Europie poduchę kaskaderską!4. Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej!

Kampinoski Park Narodowy jest drugim co do wielkości w kraju i ukochanym przez warszawiaków miejscem weekendowego wypoczynku. Na terenie o powierzchni ponad 38 tys. ha przygotowano setki kilometrów ścieżek spacerowych, rowerowych, do jazdy konnej, a zimą także trasy narciarstwa biegowego. Na terenie parku istnieje 12 polan wypoczynkowych, na których możliwe jest organizowanie pikników oraz 2 place zabaw.

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu! - 6

NOCLEGI W OKOLICACH PUSZCZY


5. Poznaj barwny świat ruchomych figurek w Sromowie!

Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie to zachwycająca kolekcja ręcznie wykonanych rzeźb z drewna lipowego, barwnych wycinanek, obrazów i haftów, które obrazują sceny z życia łowickiej wsi. Niektóre z ponad 400, w większości ruchomych, figurek przedstawiają też postaci z historii naszego kraju oraz zasłużonych sportowców. Dodatkowo w dwóch pawilonach można oglądać ponad 30 zaprzęgów konnych z okolic Łowicza.
6. Zagraj w Paintball w twierdzy Napoleona!

Twierdza Modlin powstała na początku XIX wieku z rozkazu Napoleona, który rozkazał wybudowanie na terenie Księstwa Warszawskiego serii fortyfikacji. Mury tej budowli nie jedno widziały, bo odegrały później znaczącą rolę w obu wojnach światowych. Obecnie jest to jedna z największych i najlepiej zachowanych budowli tego typu w Polsce, dodatkowo z ciekawą ofertą rekreacyjno-edukacyjną. Posiada m.in. pole paintballowe, jak na twierdzę przystało, o militarnym charakterze.

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu! - 4


7. Poznaj Zalew Zegrzyński od strony wody!

Zalew Zegrzyński znajduje się zaledwie 20 km od Warszawy, a można tam zorganizować sobie nie tylko letni weekend, ale także cały urlop. Jest z czego wybierać jeśli chodzi o plaże, poczynając od najbardziej popularnej plaży miejskiej w Serocku, a kończąc na zacisznej dzikiej plaży w Nieporęcie. Można wynająć jacht, żaglówkę, katamaran czy kajak i poznawać okolice Jeziora Zegrzyńskiego od strony wody lub skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, spróbować kitesurfingu i wielu innych atrakcji dla całej rodziny.

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu! - 2


NOCLEGI W NAD ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM


LATO W POLSCE

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu!

Jedź na piknik do Puszczy Kampinoskiej! 7 rzeczy, które musisz zrobić na Mazowszu!