Rózne

Wioska w Kalabrii wolna od koronawirusa sprzedaje domy za... 1$!

Oferta od , 18. cze. 2020 9.27

To nie jest żart. Włoska gmina Cinquefrondi (położona w Kalabrii) sprzedaje domy w wiosce Valsinni za jednego dolara! Co ważne w obecnym czasie - ta wioska jest wolna od korona wirusa. Sprzedający mają nadzieję, że ta informacja przyciągnie kupujących.

Wioska w Kalabrii wolna od koronawirusa sprzedaje domy za... 1$! - 2

Pięknie położona między wzgórzami i dwoma ciepłymi morzami, tuż obok płynie rzeka, a do najbliższych plaż jest zaledwie 15 minut jazdy samochodem. Niektóre miejsca w wiosce są jednak opuszczone i popadają w ruinę. I tu narodził się pomysł, żeby sprzedać domy za 1 dolara, żeby przyciągnąć młodych ludzi znowu do gminy.

Do nabycia jest około 12 domów oraz potencjalnie kolejne 50 mieszkań, które mają być wkrótce dostępne na rynku nieruchomości.

Wioska w Kalabrii wolna od koronawirusa sprzedaje domy za... 1$!

Jakie są warunki kupna domu w Cinquefrondi? Oprócz opłaty 1 dolara za dom, nowi właściciele są zobowiązani do zapłacenia rocznej opłaty za ubezpieczenie polisy w wysokości 250 € do momentu aż prace renowacyjne domu nie zostaną ukończone. Prace te powinny być zakończone w ciągu 3 lat, jeśli tak się nie stanie do zapłacenia będzie kara w wysokości 20 000 €. Nie ma się jednak czym martwić, 3 lata to sporo czasu i wiele innych włoskich wiosek z podobną akcją zapewnia, że jest to możliwe.

Zainteresowani mogą skontaktować się z gminą mailowo [email protected]

Na stronie gminy więcej informacji: https://www.comune.cinquefrondi.rc.it/case-a-1-euro/172-case-a-1-euro

Bralibyście?


Wioska w Kalabrii wolna od koronawirusa sprzedaje domy za... 1$!