Rózne

Wizz Air poleci wkrótce z Katowic do Abu Dhabi!

Oferta od , 3. maj. 2020 10.17

Codziennie ręcznie wyszukujemy dla Was oferty na pobyty, głównie w Polsce, w hotelach które oferują DARMOWE ODWOŁANIE REZERWACJI. Wszystkie takie oferty znajdziecie klikając w poniższy przycisk. Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEMAktualizacja z dn. 3 maja 2020:

Wizz Air ogłosił pięć nowych tras do Abu Dhabi: z Budapesztu i Bukaresztu już od czerwca 2020, z Katowic, Kluż-Napoka i Sofii od 15 września 2020, oczywiście zależnie od zasad wznowienia lotów w każdym z krajów.

Wizz Air to pierwsza tania linia w Europie, która uruchomiła połączenia ze stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przewoźnik w dłuższej perspektywie planuje rozwój nowych tras w Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Loty z Katowic do Abu Dhabi mają rozpocząć się w połowie września i odbywać się we wtorki i soboty, a następnie w poniedziałki i piątki. Na razie widoczne są w systemie do marca 2021.

Loty dostępne są już w systemie sprzedaży Wizz Air, ceny zaczynają się już od 259 PLN w jedną stronę.

Wizz Air poleci wkrótce z Katowic do Abu Dhabi! - 8


W niezłej cenie możecie polecieć na przykład na Sylwestra:

Wizz Air poleci wkrótce z Katowic do Abu Dhabi! - 6Aktualizacja z dn. 22 kwietnia 2020:

Wizz Air planuje ponownie już w maju otworzyć kilka swoich baz i częściowo wrócić do latania - mówi Jozsef Varadi (prezes Wizz Air).

Po tygodniach przestoju i "nietypowych" jak dla przewoźnika operacji (loty cargo po sprzęt medyczny do Chin, loty repatriacyjne m.in. do USA i Kanady) - już na początku maja 10% różowo-fioletowych maszyn ma wrócić w powietrze i wykonywać ponownie loty pasażerskie. Wykaz połączeń pokazuje, że Wizz Air mógłby polecieć od 1 maja z Budapesztu nawet do... Warszawy!

Od 1 maja przewoźnik pokazuje m.in. loty z Budapesztu do Warszawy, Brukseli, Aten, Barcelony, Berlina, Tel Awiwu, Oslo, Lizbony, Petersburga, Moskwy, Targu Mures, Goteborga, Charkowa, Kijowa, Glasgow, Bari, Rzymu.

W kolejnych dniach maja przybywa znacznie więcej kierunków. Loty do Dubaju widoczne są od 10 maja. Ciekawe tylko czy loty faktycznie się odbędą, skoro np. granice Polski są przecież póki co zamknięte do 3 maja.

Wizz Air poleci wkrótce z Katowic do Abu Dhabi! - 4


József Váradi ma nadzieję, że od czerwca nawet 1/3 floty Wizz Air ponownie będzie przewozić pasażerów, a do pół roku wróci do oryginalnej liczby oferowanych połączeń, niekoniecznie jednak na tym samych trasach i w tych samych krajach, co wcześniej.
Aktualizacja z dn. 24 marca 2020:

Wizz Air ogłosił dziś, że w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 zamyka wszystkie bazy w Polsce. Ponowne otwarcie nastąpi 1 maja 2020 r.

"Stale monitorujemy trudną dla nas wszystkich i stale zmieniającą się sytuację dotyczącą pandemii COVID-19. Po wnikliwej analizie wszystkie nasze bazy w Polsce (w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie) zostają zamknięte. Dziękujemy kolegom z polskich baz za ich ciężką pracę i mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi" - powiedziała w komunikacie manager ds. komunikacji korporacyjnej Paulina Gosk.Aktualizacja z dn. 18 marca 2020:

Wizz Air informuje na swojej stronie, że

1. W związku z dużą ilością odwołanych z powodu decyzji władz lokalnych lotów w poniższych krajach (lista krajów TUTAJ) przewoźnik wprowadził automatyczny proces zwrotu 120% wartości rezerwacji na konta WIZZ dla klientów indywidualnych na loty od 18 marca 2020. Kwota może zostać zużyta w ciągu 24 miesięcy na zakup dowolnych produktów i usług Wizz Air.

2. Można wybrać też opcję zwrotu 100% wpłaconej kwoty na konto bankowe lub kartę kredytową - otrzymacie niezbędne informacje w osobnym e-mailu. Zwrot pieniędzy potrwa oczywiście dłużej niż przelanie środków na konto WIZZ.

Osoby, które zakupiły bilety przez pośredników / agencje turystyczne powinny skontaktować się z firmami, u których dokonały zakupu.Aktualizacja z dn. 17 marca 2020:

Wizz Air ogłosił, że w wyniku zarządzonych przez polski rząd restrykcji dot. lotów międzynarodowych od północy 15 marca 2020 do odwołania zawieszone zostają wszystkie loty Wizz Air z i do Polski. Informacje dot. dalszych kroków i zwrotów kosztów za bilety na dole posta.

Wizz Air poleci wkrótce z Katowic do Abu Dhabi! - 2

Przypominamy, że dla Polaków, którzy napotykają trudności lub mają pytania co do powrotu do Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalny numer telefonu:

+48 22 523 8880
Więcej aktualnych informacji nt. wpływu koronawirusa na turystykę i pomysły na spędzenie czasu znajdziecie

TUTAJ
MALTA

Z siatki połączeń Wizz Air zniknęła również zupełnie Malta (brak lotów z żadnego kraju na razie do końca marca 2020).

WŁOCHY

W związku z kwarantanną obowiązującą w całym kraju linie Wizz Air ogłosiły, że od 10 marca do 3 kwietnia 2020 zawieszone zostaną wszystkie loty do Włoch. Dotyczy to następujących lotnisk: Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona.


IZRAEL

Od 12 do 23 marca włącznie Wizz Air zawiesza także połączenia do Tel Awiwu oraz Ejlatu ze względu na ogłoszenie przez izraelski rząd 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela.


NORWEGIA

Wizz Air zawiesza też wszystkie loty do Norwegii od 16 marca do 3 kwietnia 2020 (powód: decyzje norweskich władz nt. minimalizacji rozprzestrzeniania się koronawirusa).


Wg komunikatu na stronie przewoźnika:

  • za loty odwołane przez linię lotniczą otrzymuje się inny lot lub zwrot pieniędzy (na konto bankowe lub na kwotę powiększoną o 20% na konto Wizz Air)
  • nie ma obecnie możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy za bilet, jeśli pasażer odwołuje swoje plany podróży (nie chce lecieć z obawy przed wirusem). Zwrot można otrzymać wyłącznie, jeżeli pasażer nie stawia się na lot z powodu nałożonej na niego obowiązkowej kwarantanny (przykładowo w hotelu). Potrzebny będzie dowód nałożenia kwarantanny na daną osobę.

Linia lotnicza jest w stanie bezpośrednio informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę internetową Wizz Air lub aplikację mobilną przewoźnika. Ci, którzy zarezerwowali loty za pośrednictwem agencji/biura podróży (włączając w to internetowe biura podróży) powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEM

Wizz Air poleci wkrótce z Katowic do Abu Dhabi!Wizz Air poleci wkrótce z Katowic do Abu Dhabi!