Rózne

Aktualizacja: Włochy otwierają stoki narciarskie najwcześniej w marcu

Oferta od , 14. lut. 2021 14.43

Aktualizacja z 14 lutego:

Termin otwarcia włoskich stoków narciarskich został jednak przeniesiony na 5 marca.


Artykuł z 8 lutego:

Powrót narciarzy i snowboarderów w Dolomity nastąpi już wkrótce - w poniedziałek 15 lutego. Komitet ds. walki z pandemią Covid-19 przy rządzie włoskim zezwolił na otwarcie stoków narciarskich znajdujących się w regionach oznaczonych kolorem żółtym (ryzyko zakażenia koronawirusem jest niewielkie, podobnie, jak ilość przypadków). Obiekty położone w obszarach pomarańczowych i czerwonych pozostaną zamknięte.
Wg informacji włoskiego Ministerstwa Zdrowia od 1 lutego kolorem żółtym oznaczone zostały m.in. Emilia-Romania, Wenecja Euganejska, Lombardia, Trydent, Piemont i Dolina Aosty. Kolorem pomarańczowym oznaczone jest górska autonomiczna prowincja Bolzano w Trydencie-Górnej Adydze.

Przypominamy, że obecne wymagania dla Polaków przy wjeździe do Włoch są następujące:
Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski w dniach 16.01-05.03.2021 r. zobowiązane są do przedstawienia autodeklaracji oraz do przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie. Więcej szczegółów na stronie polskiego MSZ.

Aktualizacja: Włochy otwierają stoki narciarskie najwcześniej w marcu - 2

Źródło mapy: The Local


OFERTY NA NARTY DO WŁOCH


Regiony narciarskie przygotowały projekt bezpiecznego otwarcia wyciągów narciarskich (m.in. ograniczenie liczby osób do 50% w kolejkach linowych, na wyciągach krzesełkowych i w gondolach, obowiązkowe maseczki typu FFP2). Póki co nie wolno też podróżować między strefami regionami. Zniesienia tego zakazu domaga się jednak branża turystyczna – wniosek taki wniósł np. prezes włoskiego Krajowego Stowarzyszenia Operatorów Kolei Linowych.

Co na to polski rząd? "Nie planujemy dodatkowych obostrzeń w związku z decyzją rządu włoskiego o otwarciu stoków narciarskich w połowie lutego" - informuje na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapytany został czy rząd nie obawia się masowego przepływu narciarzy do i z Włoch i czy nie powinno się rozważyć testowania osób jeżdżących tam własnymi samochodami (kwarantanna po przyjeździe do Polski dotyczy tylko osób, które przyjeżdżają środkami transportu zbiorowego). "Patrząc na nasze decyzje, to mamy pewnego rodzaju analogię, że jeżeli akceptujemy sytuację, że w kraju będziemy korzystali ze stoków, to trudno jest nie akceptować od strony epidemicznej, że będziemy z tych stoków korzystali również za granicą" - powiedział minister. "My będziemy się bardzo dokładnie przyglądali, jak wygląda sytuacja epidemiczna w poszczególnych krajach, które właśnie takie decyzje podejmują i wtedy, w zależności od tego będziemy również podejmowali decyzje dotyczące przede wszystkim zakresu kwarantanny. Na tę chwilę, w związku z tą decyzją rządu włoskiego, nie planujemy dodatkowych żadnych obostrzeń" - dodał.

Źródło: PAP, Rzeczpospolita


CZYTAJ TEŻ:

Aktualizacja: Włochy otwierają stoki narciarskie najwcześniej w marcu


Aktualizacja: Włochy otwierają stoki narciarskie najwcześniej w marcu