Rózne

Włosi planują częściowo odbudować Koloseum!

Oferta od , 5. sty. 2021 11.23

Być może wkrótce będziecie mogli zobaczyć na żywo swój ulubiony spektakl lub zespół w jednym z najbardziej historycznych miejsc na świecie, ponieważ Włosi planują zbudować rozsuwaną podłogę w Koloseum, aby móc organizować tam koncerty oraz przedstawienia teatralne!

Włosi planują częściowo odbudować Koloseum! - 4


Koloseum pozostaje zamknięte, ale włoscy urzędnicy już teraz wyobrażają sobie świat po pandemii, w którym goście będą mogli zobaczyć koncerty, odwiedzić teatr, a nawet stanąć w centrum tej historycznej przestrzeni, gdzie kiedyś odbywały się walki gladiatorów.

BBC donosi, że włoski rząd poszukuje propozycji od inżynierów, dotyczących budowy wysuwanej podłogi dla Koloseum, koszt inwestycji to 22,5 miliona dolarów. Propozycje mają być składane do 1 lutego, a włoscy urzędnicy mają nadzieję na ukończenie ambitnego projektu już do 2023 roku.

„Będzie to poważna interwencja technologiczna, która da odwiedzającym możliwość nie tylko zobaczenia podziemnych pomieszczeń, ale także docenienia piękna Koloseum stojąc na środku areny” - powiedział minister kultury Włoch Dario Franceschini.

Włosi planują częściowo odbudować Koloseum! - 2

Koloseum było największym amfiteatrem Cesarstwa Rzymskiego. Popadło w ruinę wraz z upadkiem Imperium i jest obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych Włoch

Obecnie Koloseum nie ma podłogi. Zwiedzający zamiast tego mogą zobaczyć podziemny labirynt tuneli oraz system kół pasowych i drzwi-pułapek, z których niegdyś korzystali rzymscy gladiatorzy i skąd wypuszczane były dzikie zwierzęta. Otwarta przestrzeń sprawia, że kompleks jest narażony na działanie deszczu.

Wysuwana podłoga Koloseum zamykałaby się podczas niesprzyjającej pogody i tworzyła przestrzeń na koncerty i inne występy na żywo. "Gladiatorzy nie wrócą", powiedziała dyrektor Koloseum Alfonsina Russo, „Arena będzie wykorzystywana do kultury wysokiej, czyli koncertów lub teatru”.

Koloseum zostało zamknięte w marcu, gdy Włochy zamknęły większość swojej gospodarki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Zostało ponownie otwarty w czerwcu, ale zamknięte w listopadzie, gdy druga fala koronawirusa pojawiła się w Europie.

Włosi planują częściowo odbudować Koloseum!

Włosi planują częściowo odbudować Koloseum!