Rózne

Włoskie miasteczko zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać!

Oferta od , 4. lis. 2020 17.38

Średniowieczna włoska wioska Santo Stefano di Sessanio z regionu Abruzzo chce się zrewitalizować i zadbać o bardziej zrównoważony rozwój. Obecnie liczy zaledwie 115 mieszkańców - w tym 13 poniżej lat i 20 oraz 41 mieszkańców powyżej 65 lat. Rada gminy zdecydowała się przeznaczyć do 40 000 euro osobom, które zdecydują się tam osiedlić.

Włoskie miasteczko zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać! - 8

Pieniądze będą przekazywane nowym mieszkańcom w miesięcznych ratach - maksymalnie do 8 000 euro rocznie przez 3 lata. Nowi mieszkańcy otrzymają również dom do zamieszkania, za który będą musieli zapłacić jedynie symboliczny czynsz, którego wysokość nie została jeszcze ustalona. Dla osób, które chciałyby tam założyć firmę - a jest to wręcz zalecane - przewidziana jest również dotacja w wysokości 18 000 euro.

Miasto wymieniło kilka kluczowych umiejętności, które ma nadzieję przyciągnąć, wśród nich np. przewodników turystycznych, farmaceutów lub osoby, które mogą promować lokalne produkty.

Włoskie miasteczko zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać! - 6

Włoskie miasteczko zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać! - 4

Jakie warunki należy spełnić? Kandydaci muszą mieć od 18 do 40 lat i zobowiązać się do zamieszkania we wsi przez co najmniej 5 lat. Muszą również móc mieszkać we Włoszech lub mieć prawną możliwość uzyskania takiego statusu.

Program jest obecnie skierowany do 10 nowych mieszkańców lub 5 par. J eśli zatem kiedykolwiek kusiło Was życie we Włoszech, zgłoszenia można nadsyłać do 15 listopada.

Co jest w okolicach tej uroczej wioski? Najbliższe pierwsze większe miasto, L'Aquila położona jest 35 min jazdy samochodem, do Rzymu jedzie się około 2 godzin, a wybrzeże Adriatyku jest 90 minut jazdy.

Wszystkie szczegóły programu znajdziecie na oficjalnej stronie miasta.

Więcej informacji

Włoskie miasteczko zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać! - 2


Poczytaj również ciekawostki o Włoszech:

Włoskie miasteczko zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać!
In addition to this, you need to know more about it.

Włoskie miasteczko zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać!