Rózne

Wygraj wycieczkę na księżyc i poleć już w 2023 roku!

Oferta od , 9. mar. 2021 18.35

Japoński miliarder Yusaku Maezawa chce zaoferować nie jedno, a aż osiem miejsc na wycieczkę na Księżyc! Sam zarezerwował już wyprawę w 2018 roku i był pierwszą osobą zapisaną na podróż statkiem kosmicznym rozwijanym przez SpaceX.

Wycieczka jest planowana na 2023 r. Szczęśliwi zwycięzcy - od 10 do 12 osób, będą krążyć wokół Księżyca przed powrotem na Ziemię.

Japończyk napisał na swoim koncie na Twitterze, że chce rozszerzyć proces aplikacyjny. W podróż chce zabrać różnych artystów - według niego „każdy, kto robi coś kreatywnego, może zostać nazwany artystą”. Oprócz bycia kreatywnym ochotnicy muszą być gotowi do kreatywnego „przekraczania granic”.

Jak można wziąć udział w rekrutacji?

Należy zarejestrować się przed 14 marca na stronie projektu. Pierwsza selekcja zostanie dokonana do 21 marca. Kolejne kroki będą polegały m.in. na wywiadach i różnych zadaniach, które odbędą się pod koniec maja 2021 roku.

    Powodzenie misji będzie oczywiście zależało od ukończenia statku kosmicznego SpaceX.

    Czy mielibyście ochotę wziąć udział w pierwszej wyprawie na Księżyc od czasu ostatniej amerykańskiej misji Apollo w latach 70-tych?

    Wygraj wycieczkę na księżyc i poleć już w 2023 roku! - 2

    Wygraj wycieczkę na księżyc i poleć już w 2023 roku!    Wygraj wycieczkę na księżyc i poleć już w 2023 roku!