Rózne

Wynajmij wyspę w Chinach na rok za... $ 535!

Oferta od , 1. lut. 2021 19.53

W północno-wschodniej prowincji Chin Liaoning nie trzeba zaraz kupować wyspy za grube pieniądze, ale można wynająć ją dla siebie... wynająć! I to za niewielkie pieniądze, bo zaledwie 535 dolarów za cały rok za hektar wynajmowanej przestrzeni.

Wynajmij wyspę w Chinach na rok za... $ 535! - 8

Źródło: TripAdvisor

W prowincji Liaoning jest łącznie 633 wyspy, z czego 589 jest niezamieszkanych. Tylko 44 wyspy z prowincji są zamieszkałe. Smaczku dodaje fakt, że niektóre z wysp położone są na rzece Yalu, która tworzy granicę z Koreą Północną.

Według chińskiej agencji Xinhua cena za wynajem wyspy może być różna i sięgać nawet milionów juanów (około 3,62 miliona dolarów) na hektar rocznie. Cena zależy od kilku czynników, w tym od tego, jak wyspa bardzo będzie się rozwijać, co na niej powstanie i do czego wynajmujący będzie chciał ją wykorzystać. Najemca musiałby więc przedłożyć plany projektu, aby wykazać zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, a także szczegółowe plany rozwoju i użytkowania. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu najemcy są zatwierdzani i otrzymują "klucze" do ich nowej niezamieszkanej wyspy.

Wynajmij wyspę w Chinach na rok za... $ 535! - 6

Wynajmij wyspę w Chinach na rok za... $ 535! - 4

Źródło: TripAdvisor

Niektóre z wysp już znalazły zastosowanie w turystyce. Najpopularniejsze z nich to wyspa Banchuidao, znana z kamienistych plaż oraz ogrodów oraz Dalu - z pięknymi plażami i pagodą.

Mielibyście ochotę wynająć którąś z takich wysp i zaszyć się daleko od wszystkich?

Źródło: https://edition.cnn.com/travel/article/liaoning-is...

Wynajmij wyspę w Chinach na rok za... $ 535! - 2

Źródło: TripAdvisor


Jeśli lubicie takie klimaty, mamy jeszcze taką najmniejszą zamieszkaną wyspę!

Wynajmij wyspę w Chinach na rok za... $ 535!

Wynajmij wyspę w Chinach na rok za... $ 535!