Rózne

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów

Oferta od , 12. sie. 2020 17.24

W tym pełnym wątpliwości czasie każda pozytywna wiadomość na temat podróży i bezpieczeństwa jest ważna. Regionalny rząd Wysp Kanaryjskich właśnie ogłosił umowę z ubezpieczycielem AXA, która zagwarantuje pełne pokrycie wszelkich kosztów związanych z możliwą infekcją COVID -19 dla wszystkich turystów odwiedzających wyspy, zarówno hiszpańskich, jak i zagranicznych.

Umowa wchodzi w życie w tym tygodniu i przewiduje zarówno pokrycie kosztów leczenia i repatriacji medycznej, jak i możliwość przedłużenia pobytu w przypadku kwarantanny.

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów - 10

Jest to oczywiście decyzja, która ma na celu uspokojenie podróżnych i pomóc najważniejszemu sektorowi gospodarczego wysp - turystyki, która jest warta jedną trzecią PKB Wysp Kanaryjskich.

Umowa z francuskim ubezpieczycielem AXA będzie obowiązywać przez rok i wyklucza schorzenia, o których było wiadomo, zanim podróżujący przybył na wyspy. AXA udostępni numer telefonu przeznaczony na pomoc w ramach tej konkretnej polityki na wyspach.

Wyspy Kanaryjskie, również dzięki blokowaniu lotów na początku pandemii, zdołały powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji i dlatego wkrótce ponownie uruchomiły się jako laboratorium bezpiecznej turystyki, z różnymi środkami bezpieczeństwa na wyspach, a nawet testowały cyfrowy paszport zdrowotny.

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów - 8

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów - 6

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów - 4

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów - 2

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów

Wyspy Kanaryjskie oferują darmowe ubezpieczenie od COVID-19 dla wszystkich turystów