Rózne

Zamknięcie hoteli w Polsce przedłużone do 14 lutego!

Oferta od , 28. sty. 2021 13.40

Aktualizacja z dn. 28 stycznia 2021

Rząd ogłosił, że hotele oraz pensjonaty pozostaną zamknięte przynajmniej do 14 lutego. Oznacza to przedłużenie trwających restrykcji o kolejne 2 tygodnie. Podobnie jest ze stokami narciarskimi. Działalność mogą prowadzić jedynie hotele robotnicze lub hotele dla pracowników sezonowych.

Od 1 lutego otwarte zostaną natomiast placówki kultury, takie jak galerie sztuki i muzea.

Hotele dostępne są tylko m.in. dla:

  • służb mundurowych,
  • medyków,
  • dla pacjentów i ich opiekunów,
  • w celu uzyskania świadczenia opieki zdrowotnej w podmiocie wykonującym działalność leczniczą,
  • dla zawodników, trenerów i członków sztabu szkoleniowego, korzystających z tych usług w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego,

Źródło: Kancelaria premiera
Długi weekend listopadowy i Andrzejki dla wielu uratowane! Nowe ograniczenia dotyczące zamknięcia hoteli w Polsce (poza podróżami służbowymi) nie będzie dotyczyć schronisk górskich, prywatnych kwater i mieszkań wynajmowanych turystom. Taki zapis znajdzie się w rozporządzeniu, które jeszcze dziś ma opublikować rząd.

Rząd tłumaczy swoją decyzję przyczynami ekonomicznymi. Hotele to najczęściej duże firmy, które powinny przetrwać zamknięcie na turystów - twierdzą ministrowie. Tragedię przeżyłyby prywatne kwatery, gdyż dla wielu właścicieli to jedyne źródło utrzymania, a w prywatnych kwaterach i wynajmowanych dla turystów mieszkaniach nie ma zatrudnionego tam personelu, więc mniejsze jest ryzyko roznoszenia wirusa. Podobnie jest ze schroniskami.

Źródło: RMF FM


Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zaostrzenie restrykcji w naszym kraju - zamknięte zostaną m.in. wszystkie placówki kulturalne (m.in. teatry, muzea, galerie i kina), większość sklepów w galeriach handlowych (za wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i punktów usługowych, sklepów z artykułami remontowo-budowlanymi, kosmetycznymi i produktami dla zwierząt) i hotele (za wyjątkiem podróży służbowych).

Obostrzenia będą obowiązywały przynajmniej od 7 do 29 listopada.

Zamknięcie hoteli w Polsce przedłużone do 14 lutego! - 2

Źródło: rządowa konferencja prasowa


Czytaj też:

Zamknięcie hoteli w Polsce przedłużone do 14 lutego!


Zamknięcie hoteli w Polsce przedłużone do 14 lutego!