Rózne

Zobacz, jak te restauracje radzą sobie z zachowaniem dystansu - najlepsze przykłady

Oferta od , 19. cze. 2020 9.31

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla wielu sektorów, w tym gastronomii. Restauracje jednak znowu są otwarte i przyjmują gości. W każdej musi być zachowany bezpiecznym dystans i niektóre z lokali bardzo kreatywnie podeszły do tego tematu. Zobaczcie najlepsze pomysły restauratorów!


Mediamatic EDEN, Amsterdam


Wegańska restauracja w Amsterdamie zainstalowała domki - szklarnie, w których mogą zjeść posiłek dwie osoby. Z domków rozpościerają się piękne widoki, gdyż restauracja znajduje się tuż nad wodą. Rezerwacji można dokonywać na jej stronie tutaj.


Bord för En, Szwecja

Zobacz, jak te restauracje radzą sobie z zachowaniem dystansu - najlepsze przykłady - 8

Źródło: https://en.bordforen.com/

Dosłowne tłumaczenie to Stolik dla Jednej Osoby. I takie też jest założenie tej restauracji - posiłek na stole pośrodku farmy może zjeść tylko jedna osoba, a posiłek przyjedzie do niej na sznurku w koszyku. Rezerwacji dokonać można na stronie restauracji tutaj.


Café & Konditorei Rothe, Niemcy

Zobacz, jak te restauracje radzą sobie z zachowaniem dystansu - najlepsze przykłady - 6

Źródło: https://www.facebook.com/Cafe-Konditorei-Rothe-302537903117077/

Ta niemiecka cukiernia w Meklemburgii-Pomorzu Przednim rozdaje gościom kapelusze z makaronami do pływania, by zachowali bezpieczny dystans. I uśmiech od razu pojawia się na ustach wszystkich gości.


Fish Tales, Maryland


Tutaj każdy z gości zasiada przy jednoosobowym okrągłym stoliku, którego końce zakończone są gumowym obiciem, jak w samochodzikach na wesołym miasteczku. Każdy zachowuje dystans i ma dużo zabawy, gdy wpadnie na innych gości. Stolik można zarezerwować na stronie restauracji.


Maison Saigon, Bangkok

Zobacz, jak te restauracje radzą sobie z zachowaniem dystansu - najlepsze przykłady - 4

Źródło: REUTERS/Athit Perawongmetha/ https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-thailand-restauran/panda-dolls-kick-pandemic-blues-for-thai-diners-idUSKBN22Q0VC

Mielibyście ochotę usiąść koło pandy? W tej wietnamskiej restauracji w Tajlandii Waszym towarzyszem podczas posiłku może być urocza maskotka pandy. Prawda, że to miły gość? Więcej o restauracji na jej stronie.


The Inn at Little Washington, Waszyngton


Nie tylko misie mogą dotrzymać towarzystwa podczas posiłku, ale także manekiny. W tej niezwykle eleganckiej restauracji w Waszyngtonie miejsca przy pustych stolikach zajęły wytworne manekiny - idealnie wpasowują się do klimatu tego miejsca. Zobaczcie sami, jak pięknie się prezentuje cała restauracja tutaj.


Dadawan, Holandia

Zobacz, jak te restauracje radzą sobie z zachowaniem dystansu - najlepsze przykłady - 2

Źródło: https://www.businessinsider.com/robot-serves-food-takes-temperatures-covid-19-in-the-netherlands-2020-6?r=DE&IR=T#then-amy-brings-over-food-when-it-is-ready-7

W restauracji Dadawan gości obsługują roboty. Pierwszy robot - Jaime, wita przybywających i mierzy im temperaturę. Gdy wszystko jest ok, zaprowadza ich do stolika. Następnie, już u ludzkiej obsługi można złożyć zamówienie, które z kolei przywiezie kolejny robot - Amy. Jeśli jesteście w Holandii i chcielibyście tu zjeść, zarezerwujcie stolik w jednej z trzech restauracji Dadawan tutaj.


Lubicie nietypowe restauracje? W Polsce też mamy fajne!

Zobacz, jak te restauracje radzą sobie z zachowaniem dystansu - najlepsze przykłady

Zobacz, jak te restauracje radzą sobie z zachowaniem dystansu - najlepsze przykłady