Hotele
od 174zł os

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os!

Oferta od , 26. lis. 2019 9.40

Tatrzańska Świątynia Lodowa na sezon 2019/2020 już stoi dla Was otworem!

Wybierzcie się w najpiękniejsze góry i skorzystajcie z ich uroków: pieszych wycieczek w ośnieżonych lasach sosnowych, jazdy na nartach. Ale ponad wszystko - wybierzcie się na Hrebienok zobaczyć niesamowitą lodową świątynię. Wstęp do świątyni jest bezpłatny! Filmik i fotki znajdziecie poniżej. W Tatry Wysokie możecie wybrać się oczywiście przez cały rok, a świątynię można podziwiać od zaraz aż do kwietnia. My proponujemy przykładowy weekend mikołajkowy 6 - 8 grudnia, ale daty pobytów możecie zmieniać dowolnie. Możecie też pojechać tam na ferie czy Walentynki!

SZCZEGÓŁY OFERTY

Tytułowa cena pakietu (za osobę) skonstruowana jest w oparciu o ofertę 2 noclegów dla 2 osób, a jej wysokość zależy od terminu i długości wyjazdu. Proponowane przez nas daty są jedynie przykładowe i można je dowolnie zmieniać.


od
174zł
os

SZCZEGÓŁY I REZERWACJA Termin: 25. lis. 2019 - 1. kwi. 2020HOTELE

Wybraliśmy dla Was na Booking.com hotele w okolicach Tatr Wysokich, ze śniadaniami i z oceną min. 7/10.


LODOWA ŚWIĄTYNIA

W słowackich Wysokich Tatrach na wysokości 1285 m n.p.m. na Hrebienoku koło Starego Smokowca już po raz siódmy została otwarta Tatrzańska Świątynia Lodowa. Ten magiczny lodowy kościół w tym roku otrzymał motyw przewodni Notre Dame. Katedra Notre Dame znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, została zbudowana w stylu gotyckim i niestety straciła nieco ze swojego uroku po pożarze w kwietniu 2019 roku.

W tworzeniu lodowego dzieła wzięło udział 18 rzeźbiarzy z Litwy, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji. Do wybudowania świątyni wykorzystano aż 1880 bloków lodu, o łącznej masie aż 225 ton! Świątynia lodowa umieszczona jest pod kopułą o średnicy 25m, najwyższa część kopuły sięga wysokości 11,5m. Tatrzańska Świątynia Lodowa pokazuje najbardziej znaną zachodnią fasadę, na której znajdują się 3 wejścia, nad środkowym dominuje witraż w kształcie rozety.. W świątyni odbywają się koncerty (np. kolęd) - szczegółowy program znajdziecie tutaj.


POMYSŁY NA WEEKENDYOto filmik pokazujący budowlę:


I garść fotek:

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os! - 10

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os! - 8

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os! - 6

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os! - 4

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os! - 2

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os!

Weekend i Świątynia Lodowa w Wysokich Tatrach! 2 noce ze śniadaniami od 174 PLN/os!