Hotele
od 89zł os

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje

Oferta od , 5. maj. 2019 13.41

Wrocław - tego miasta nie trzeba specjalnie przedstawiać, stolica Dolnego Śląska, miasto stu mostów oraz krasnoludków. Pełne ciekawych atrakcji, zabytków z różnych epok oraz różnych wydarzeń kulturalnych. No i przede wszystkim ważny ośrodek uniwersytecki, dzięki czemu fani życia nocnego też znajdą coś dla siebie.

Przepłyńcie się po Odrze, odwiedźcie Afrykarium, zobaczcie zachwycające murale na wrocławskim Śródmieściu, zobaczcie miasto z punktu widokowego znajdującego się w najwyższym budynku we Wrocławiu, odpocznijcie w jednim z parków a wieczorem udajcie się do klubu lub na koncert jazzowy. Z całą pewnością będziecie mieli tam co robić podczas weekendu z przyjaciółmi, kilku romantycznych dni z bliską osobą, czy też rodzinnego city breaka.

W ramce zebraliśmy dla Was kilka opcji noclegów w tym mieście. Natomiast poniżej znajdziecie wiele informacji na temat tego co zwiedzić, gdzie zjeść oraz jakie atrakcje na Was czekają. Oprócz tego dodaliśmy również informację o wydarzeniach, które będą odbywać się w najbliższym czasie we Wrocławiu.

od
89zł
os

Weekend we Wrocławiu Termin: 14. cze. 2019 - 16. cze. 2019


ZWIEDZANIE

Wrocław to przede wszystkim piękny Rynek z zabytkowymi kamieniczkami oraz ratuszem. Nie można też zapomnieć o najstarszej części Wrocławia czyli Ostrowie Tumskim, możecie dostać się tam pięknymi nadodrzańskimi bulwarami oraz słynnym Mostem Tumskim, na którym znajdziecie tysiące kłódek zostawionych przez zakochanych. Na miejscu pośród wszystkich kościołów koniecznie musicie odwiedzić Katedrę Jana Chrzciciela i wspiąć się na jej wieżę. Warto odwiedzić Ostrów wieczorem, kiedy zapalane są latarnie. Odbywa się to tradycyjną metodą przez latarników. Chodząc po Wrocławiu musicie dobrze się rozglądać, by znaleźć pochowane krasnale, których nie brak w różnych zakątkach miasta.

Możecie również wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który oprowadzi Was po najciekawszych zabytkach we Wrocławiu. Cała wycieczka jest darmowa, a dokładnie to za 'co łaska' :) Takie wycieczki możecie znaleźć np tutaj:

Free Walking Tour

ATRAKCJE

We Wrocławiu nie będziecie się nudzić. Miasto to oferuje bogate życie nocne, które znajdziecie w okolicach centrum oraz pod nasypem kolejowym przy ul. Bogusławskiego. Warto też odwiedzić jeden z beach barów położonych nad Odrą lub Forest Bar w Parku Skowronim. Możecie udać się również na rejs po Odrze. Inne atrakcje, które znajdziecie we Wrocławiu:

WYDARZENIA

Zastanawiacie się jak spędzić czas we Wrocławiu? Wybraliśmy dla Was również różne interesujące wydarzenia, które odbędą się w miesiącach maj i czerwiec:

GDZIE ZJEŚĆ WE WROCŁAWIU?

Podczas całego dnia zwiedzania z pewnością zgłodniejecie. Warto wiedzieć gdzie udać się coś zjeść. We Wrocławiu znajdziecie całe mnóstwo dobrych restauracji. Poniżej kilka wybranych przez nas. Jeżeli macie jakieś swoje ulubione podzielcie się nimi w komentarzu.

Śniadania

Kuchnia polska oraz lokalna

Kuchnia azjatycka

Owoce morza

Pizza

Kuchnia meksykańska/tex-mex

Kuchnia wegańska/wegetariańska

Inne

Poszukując najlepszych miejsc, gdzie możecie zjeść warto przejrzeć opinie znajdujące się w serwisie Tripadvisor lub przejrzeć posty blogerów kulinarnych:

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje - 10

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje - 8

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje - 6

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje - 4

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje - 2

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

INNE PROPOZYCJE NA CITY BREAK

Weekend we Wrocławiu od 89 PLN! Noclegi, zwiedzanie, atrakcje, wydarzenia i restauracje