Loty
od 218zł

Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne!

Oferta od , 28. paź. 2016 9.28

Bardzo dobra oferta aby wybrać się do Gruzj. Ceny z Katowic lub Warszawy do Kutaisi od 218 PLN w dwie strony!!! Terminy od listopada do grudnia, w tym Boże Narodzenie. Cena jest rewelacyjna, warto już teraz zaplanować podróż.

Loty liniami Wizzair. W cenie bagaż podręczny.

od
218zł

Tanie loty do Gruzji Termin: 1. lis. 2016 - 1. sty. 2017

Skąd
Warszawa
Dokąd
Kutaisi
  • Szczegóły

    U nas ceny lotów zawsze podawane są bez klubów ani żadnych haczyków - dostępne dla każdego!
    Aby zakupić bilety w najlepszej cenie wystarczy kliknąć w poniższy obrazek rezerwacji lub zielony przycisk DO GRUZJI!

    Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne! - 10LISTA LOTÓW. Link odsyła Was do wybranej wyszukiwarki, daty i miejsca wpisać należy samodzielnie!

NOCLEGI

Jeśli szukasz sprawdzonych i niedrogich noclegów warto zajrzeć do naszej porównywarki (klik), w której znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert hotelowych zawierających aktualne promocje i obniżki cen.
Polecamy też przeszukanie serwisów Wimdu (klik) oraz Airbnb (klik) oferujących noclegi u prywatnych osób. Można wynająć np. domek lub apartament dla większej ilości osób i obniżyć w ten sposób cenę!

AUTO

Najlepszym sposobem na odwiedzenie najpiękniejszych miejsc na Islandii jest wypożyczenie samochodu. Sprawdź najlepsze oferty klikając TUTAJ.

ZWIEDZANIE

TBILISI

Stolica Gruzji swoją nazwę wzięła od gorących źródeł siarkowych płynących pod miastem (tbili to po gruzińsku ciepły), będąc tam warto więc z nich skorzystać. Łaźnie znajdują się w dzielnicy Abanotubani. Za odwiedziny w Królewskiej Łaźni zapłacimy 33 PLN od osoby. W mieście warto odwiedzić również jego inne, ciekawe atrakcje - górującą nad miastem Twierdzę Narikala oraz oczywiście klimatyczne Stare Miasto.

SIGHNAGI

Piękne Sighnagi ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Spacerując wąskimi uliczkami, które przywodzą na myśl miasteczka Toskanii, dotrzeć możemy np. do Monastyru Bodbe, gdzie znajduje się grób św. Nino - patronki Gruzji. Możemy również przejść ciągnącymi się kilometrami, średniowiecznymi Murami Miasta. Okolice Sighnagi słyną natomiast z licznych winnic.

MESTIA

Piękna i malowniczo położona Mestia to niezwykłe miasteczko, które przez wieki było niemal niezależne. Żyjący tu Swanowie (od nazwy regionu Svaneti lub Swanecja) to grupa etniczna w Gruzji. Darmowe mapki trekingowe można pobrać w centrum miasta, w punkcie informacji turystycznej.

Polecamy trasę do Jezior Koruldi znajdujących się na 2700 m n.p.m. - trasa jest dość długa i wymagająca, ale rozpościerające się wkoło widoku Kaukaskich szczytów zapierają dech w piersiach. Mniej wytrwali spacerowicze górscy mogą odpuścić sobie połowę trasy i wspiąć się jedynie do krzyża, który stoi na wzgórzu nad miastem. Na trasie będzie miało się okazję zobaczyć spektakularny szczyt Uszbę - rozdwojoną górę, cel wspinaczek alpinistów.

Inną popularną trasą jest spacer do Lodowca Chalaadi - trasa w całości, wychodząc z Mestii, może zająć 3-4 godziny, lecz do momentu przekroczenia rzeki (ok 1,5 godziny przed lodowcem) widoki nie są aż tak imponujące, warto więc oszczędzić sobie nieco sił i czasu i poprosić taksówkarza aby podwiózł nas pod most, a dopiero stamtąd wyruszyć na szlak.

Obowiązkowym punktem wizyt w Mestii jest wpisana na listę UNESCO wioska Uszguli - aby się tam dostać należy pojawić się ok godziny 9 rano przed biurem informacji turystycznej. Zbierają się tam wówczas kierowcy, którzy za opłatą wożą turystów do wioski - zbierają się również turyści, z którymi można podzielić ten koszt. Taka przejażdżka (w obie strony i kilkugodzinny pobyt na miejscu) kosztować może nawet 200 lari (ok 400 PLN!) ale samochody mogą wziąć nawet 5 lub 6 osób, a z niektórymi kierowcami można się targować. Bardziej wytrwali trekkingowcy mogą do Uszguli wybrać się na piechotę - trasa zajmuje 2 pełne dni.

W Uszguli również można wybrać się na krótki trekking - do lodowca Shkhara, na trasę skąd widać szczyt Szkharę - najwyższy w Gruzji. Trasa w całości zajmuje ok. 5 godzin.

Sporo praktycznych informacji nt. zwiedzania Gruzji znajdziecie TUTAJ.

Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne! - 8

Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne! - 6

Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne! - 4


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne! - 2
Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne!

Tanie loty do Gruzji - bilety od 218 PLN! Terminy świąteczne!