Loty
za 178zł

Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN!

Oferta od , 17. sty. 2020 8.21

Gościnna Gruzja, gdzie uwielbia się Polaków, czeka na was! Trekking w Kaukazie, świeże wino prosto z miejscowych winnic i życzliwe uśmiechy mieszkańców! Pamiętajcie, że Gruzja coraz bardziej rozwija swoją bazę narciarską! Warto sprawdzić ofertę w kurorcie Gudauri.

Mamy dla Was listę połączeń lotniczych do Gruzji od 178 PLN w dwie strony! Najtańsze połączenia z Gdańska, ale w dobrych cenach znajdziecie też loty z Wrocławia lub Katowic na całą zimę!

Loty liniami Wizzair. W cenie bagaż podręczny.

za
178zł

Szczegóły i rezerwacja Termin: 23. lut. 2020 - 3. kwi. 2020

Skąd
Gdańsk, Katowice, Wrocław, Kraków
Dokąd
Kutaisi
  • Szczegóły

    Przed podróżą zapoznaj się z informacjami na temat limitu bagaży u przewoźnika oferującego połączenie a także z informacjami co możecie przewozić na pokładzie linii lotniczych. Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj (klik).

    Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN! - 12


LISTA LOTÓW:

ZWIEDZANIE

TBILISI

Stolica Gruzji swoją nazwę wzięła od gorących źródeł siarkowych płynących pod miastem (tbili to po gruzińsku ciepły), będąc tam warto więc z nich skorzystać. Łaźnie znajdują się w dzielnicy Abanotubani. Za odwiedziny w Królewskiej Łaźni zapłacimy 33 PLN od osoby. W mieście warto odwiedzić również jego inne, ciekawe atrakcje - górującą nad miastem Twierdzę Narikala oraz oczywiście klimatyczne Stare Miasto.

SIGHNAGI

Piękne Sighnagi ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Spacerując wąskimi uliczkami, które przywodzą na myśl miasteczka Toskanii, dotrzeć możemy np. do Monastyru Bodbe, gdzie znajduje się grób św. Nino - patronki Gruzji. Możemy również przejść ciągnącymi się kilometrami, średniowiecznymi Murami Miasta. Okolice Sighnagi słyną natomiast z licznych winnic.

MESTIA

Piękna i malowniczo położona Mestia to niezwykłe miasteczko, które przez wieki było niemal niezależne. Żyjący tu Swanowie (od nazwy regionu Svaneti lub Swanecja) to grupa etniczna w Gruzji. Darmowe mapki trekingowe można pobrać w centrum miasta, w punkcie informacji turystycznej.

Polecamy trasę do Jezior Koruldi znajdujących się na 2700 m n.p.m. - trasa jest dość długa i wymagająca, ale rozpościerające się wkoło widoku Kaukaskich szczytów zapierają dech w piersiach. Mniej wytrwali spacerowicze górscy mogą odpuścić sobie połowę trasy i wspiąć się jedynie do krzyża, który stoi na wzgórzu nad miastem. Na trasie będzie miało się okazję zobaczyć spektakularny szczyt Uszbę - rozdwojoną górę, cel wspinaczek alpinistów.

Inną popularną trasą jest spacer do Lodowca Chalaadi - trasa w całości, wychodząc z Mestii, może zająć 3-4 godziny, lecz do momentu przekroczenia rzeki (ok 1,5 godziny przed lodowcem) widoki nie są aż tak imponujące, warto więc oszczędzić sobie nieco sił i czasu i poprosić taksówkarza aby podwiózł nas pod most, a dopiero stamtąd wyruszyć na szlak.

Obowiązkowym punktem wizyt w Mestii jest wpisana na listę UNESCO wioska Uszguli - aby się tam dostać należy pojawić się ok godziny 9 rano przed biurem informacji turystycznej. Zbierają się tam wówczas kierowcy, którzy za opłatą wożą turystów do wioski - zbierają się również turyści, z którymi można podzielić ten koszt. Taka przejażdżka (w obie strony i kilkugodzinny pobyt na miejscu) kosztować może nawet 200 lari (ok 400 PLN!) ale samochody mogą wziąć nawet 5 lub 6 osób, a z niektórymi kierowcami można się targować. Bardziej wytrwali trekkingowcy mogą do Uszguli wybrać się na piechotę - trasa zajmuje 2 pełne dni.

W Uszguli również można wybrać się na krótki trekking - do lodowca Shkhara, na trasę skąd widać szczyt Szkharę - najwyższy w Gruzji. Trasa w całości zajmuje ok. 5 godzin.


NARTY / SNOWBOARD

Wszystkie informacje o trasach zjazdowych w ośrodku narciarskim Gudauri (świetna ocena 4,5/5 Tripadvisor i Certyfikat Jakości!) znajdziecie na oficjalnej stronie ośrodka. Karnet kupujecie na miejscu w kasie, nie da się go kupić online. Informacja o cenie karnetu pochodzi z poprzedniego sezonu.

Gudauri Ski Resort to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich na Kaukazie. Jest to ośrodek wysokogórski z górną stacją wyciągu na wys. 3007m! Trasy leżą powyżej poziomu lasu, a stoki wyposażone są w wyciągi krzesełkowe i gondolę. 22 trasy mają łączną długość ponad 50 km. Dla dzieci i początkujących Gudauri proponuje kilka tras przeznaczonych do nauki jazdy. Mapkę tras znajdziecie na dole posta.

I mapka tras narciarskich:

Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN! - 10WIĘCEJ TANICH LOTÓW


Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN! - 8

Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN! - 6

Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN! - 4

Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN! - 2

Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN!

Zimowe loty do Gruzji od 178 PLN!