WakacyjniPiraci Podróże w pirackich cenach!

Login

10 nocy pośród koali, delfinów i kangurów - objazdówka po zachodniej Australii za 3230 PLN!!!
Nieaktualne

10 nocy pośród koali, delfinów i kangurów - objazdówka po zachodniej Australii za 3230 PLN!!!

5 Komentarzy

Pisaliśmy juz o tanich biletach do Australii na pokładzie linii Scoot w poście Tanie loty do Zachodniej Australii! Perth z Berlina od 1964 PLN! Też na Sylwestra i Nowy Rok!. Teraz korzystając z tej oferty przygotowaliśmy dla Was propozycję niesamowitej wycieczki po Zachodnim Wybrzeżu Australii. Wycieczki, podczas której zobaczycie kangury, koale, emu, delfiny, quokki oraz innych przedstawicieli fauny tego regionu Australii, odwiedzicie Parki Narodowe oraz inne interesujące punkty widokowe.

Za całą podróż na 10 nocy zapłacicie tylko 3230 PLN. W cenie macie wliczone przeloty z Berlina, wszelkie noclegi oraz wypożyczenie samochodu.

Do ostatecznych kosztów będziecie musieli doliczyć koszt benzyny (kosztuje ona ok. 3 PLN/l) oraz wstępów na wybrane atrakcje lub do parków (o kosztach piszemy również w poście)

od
3 230
os

Objazdówka po zachodniej Australii Termin: 7. lis. 2018 - 19. lis. 2018

Skąd
Berlin
Dokąd
Perth

Szczegóły oferty:

 • przelot Berlin - Perth - Berlin (1879 PLN/os)
 • wypożyczenie samochodu na cały okres pobytu (285 PLN/os)
 • 2 noclegi w Perth (165 PLN/os)
 • nocleg w Geraldton (93 PLN/os)
 • nocleg w Denham (114 PLN/os)
 • 2 noclegi w Coral Reef (362 PLN/os)
 • nocleg w Jurien Bay (125 PLN/os)
 • 3 noclegi w Perth (207 PLN/os)
 • wyżywienie: we własnym zakresie
 • termin: 07.11 - 19.11.2017 - to tylko przykładowy termin

Suma: 3230 PLN / os (przy podróżujących 4 osobach)

LOTY

Loty odbędziecie na pokładzie linii Scoot. Po drodze przesiadka w Singapurze. W cenie tylko bagaż podręczny.

SAMOCHÓD

Na lotnisku w Perth wypożyczycie auto, które pozwoli Wam na odwiedzenie najpiękniejszych miejsc w Zachodniej Australii.

  PLAN ZWIEDZANIA

  8 - 10 listopada: Po przylocie proponujemy Wam spędzić 1 dzień w Perth. Pozwoli Wam to na odpoczynek i trochę pomoże Wam przyzwyczaić się do zmiany czasu. Wybraliśmy dla Was nocleg w Maylands - dość blisko centrum. W Perth warto udać się do Kings Parku oraz Ogrodu Botanicznego. W parku będziecie mogli też zobaczyć panoramę miasta z wielu punktów widokowych.

  Z parku proponujemy Wam udać się do nabrzeża - Elizabeth Quay i później idąc wzdłuż rzeki udać się zobaczyć kangury na Heirisson Island. (Uwaga! Jeżeli będzie gorąco, to mogą się one pochować, dlatego w takiej sytuacji lepiej udać się tam gdy słońce już zacznie zachodzić). Wieczorem warto natomiast udać się do jednego z barów lub kawiarenek zlokalizowanych wzdłuż London Court.

  10-11 listopada: Czas opuścić Perth i udać się na północ. Przed Wami sporo kilometrów i wiele miejsc, gdzie warto się zatrzymać ;) Proponujemy Wam Yanchep National Park, zlokalizowany ok. 1h od Perth. Znajdziecie tam faunę oraz florę Zachodniej Australii. Będziecie mogli zobaczyć misie koala oraz dziko żyjące kangury a także zobaczyć jaskinię Crystal Cave. Wjazd do parku kosztuje 13 AUD/auto.

  Jeżeli będzie ładna pogoda to przed odwiedzeniem Parku Narodowego Yanchep możecie zatrzymać się na plaży Yanchep Lagoon Beach i zażyć kąpieli słonecznych :)

  Na wieczór proponujemy Wam nocleg w Geraldton.

  11 - 12 listopada kontynuujecie swoją podróż na północ. Tym razem celem jest Zatoka Rekina (Shark Bay). Po drodze będziecie musieli pokonać sporo kilometrów australijskimi drogami, ale z całą pewnością warto ;)

  Po drodze odwiedzicie Kalbarri National Park i piękny nadmorski szlak oraz niesamowite formacje skalne. Nadmorski szlak możecie pokonać autem zatrzymując się w każdym z punktów widokowych po kolei. Możecie go również pokonać pieszo. Po drodze spotkacie dziesiątki much, które bardzo chętnie będą Wam towarzyszyć :)

  W odległości ok. 40 km od miejscowości Kalbarri znajdziecie jeszcze jedną wyjątkową atrakcję - Nature's Window. Znajdziecie tam szlak pośród czerwonych skał, z którego będziecie mogli podziwiać kanion, a na samym końcu szlaku znajdziecie właśnie to słynne okno. Uwierzcie warto! Temperatury w tym miejscu zawsze są dużo wyższe niż w okolicy, więc pamiętajcie by zabrać odpowiedni zapas wody. Lokalni mieszkańcy mówili nawet o 3 litrach na osobę ;)

  Wjazd na Nature's Window kosztuje 13 AUD/auto.

  Po wizycie w Kalbarii National Park czas udać się dalej na północ do Denham na Shark Bay. Po drodze będziecie mieć duże szanse spotkania dzikich kangurów oraz emu.

  12 - 13 listopada: Wstańcie koniecznie wcześnie rano i udajcie się do Monkey Mia. Codziennie ok. 7.45 przypływa tam stado delfinów, które są dokarmiane przez lokalnych wolontariuszy. Wybierają oni zawsze kilka osób do pomocy, więc przy odrobinie szczęścia będziecie mogli również je nakarmić ;)

  Monkey Mia Dolphin Resort jest rezerwatem, więc by tam wejść musicie uiścić opłatę 12 AUD/osobę. Po wizycie w Monkey Mia czas udać się w dalszą drogę. Po drodze macie sporo punktów widokowych. Za każdym razem zobaczycie brązowy znak z informacją co tam znajdziecie. Jednym z ciekawszych miejsc, które warto zobaczyć po drodze jest Shell Beach - plaża, która w całości pokryta jest muszelkami.

  Na wieczór zajedziecie do Coral Bay, miejsca w którym będziecie mogli podziwiać Rafę Koralową Ningaloo. Nie jest może ona tak imponująca jak Wielka Rafa Koralowa, ale z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Przy odrobinie szczęścia będziecie mogli w tym terminie zobaczyć manty oraz humbaki. Więcej szczegółów na temat Rafy znajdziecie na tej stronie.

  13 - 15 listopada: To czas, który spędzicie na rafie w Coral Bay Reef. Możecie go poświęcić na co tylko chcecie ;) Co ciekawego zastaniecie w okolicy możecie zobaczyć np. na tym filmie poniżej.

  15 - 16 listopada: to czas by zacząć wracać na południe. Proponujemy pokonać jak najwięcej kilometrów, ponieważ większość atrakcji po drodze już zobaczyliście, a dzięki temu będziecie mieć więcej czasu na odpoczynek po powrocie do Perth :)

  Na wieczór zajedziecie do Jurien Bay, gdzie będziecie mieć kolejny nocleg.

  16 - 17 listopada: Kolejnego dnia proponujemy Wam byście udali się nad Ocean w okolicy Jurien Bay oraz Cervantes. Gwarantujemy, że znajdziecie tam piękne plaże, a jeżeli pogoda Wam dopisze, to warto spędzić tam trochę czasu. Po plażowaniu udajcie się do kolejnego Parku Narodowego - Pinnacles Desert. Wjazd na teren parku ponownie 13 AUD/auto. Znajdziecie tam pustynię, wrzosowiska, zarośla, lasy eukaliptusowe oraz faunę - kangury i emu. Ponownie będziecie mogli pokonać szlak pieszo lub samochodem.

  Kolejnym etapem podróży będzie jezioro Thetis. Miejsce, w którym będziecie mogli zobaczyć najstarsze formy życia - Stromatolity. Są one jednym z najstarszych dowodów życia na naszej planecie. Na wieczór warto pojechać do Kangaroo Point w Nambung - na plażę, gdzie wieczorem przychodzą kangury.

  Na wieczór zajedziecie do Perth.

  17 - 19 listopada: To ostatnie Wasze dni w Australii, przed wylotem warto jeszcze odwiedzić Rottnest Island, czyli miejsce gdzie żyją przecudowne zwierzaki - Quokki. Wyspa słynie również z pięknych krajobrazów oraz plaż. Prom kosztuje 60 AUD w dwie strony/os, natomiast rowery na cały dzień 30 AUD/osobę.

  Warto również udać się do dzielnicy Fremantle oraz na jedną z plaż w okolicy. Pozostały czas po prostu spędźcie na odpoczynku po intensywnym zwiedzaniu :)


  Czytaj również:
  Inne wycieczki objazdowe


  Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól, aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

  Co myślisz?