Pakiety
za 821zł os

Gruzińska majówka! Tydzień z pięknym widokiem i śniadaniami w hotelu w winnicy w górach ✔DARMOWE ODWOŁANIE, loty i transfery: 821 PLN/os Wyloty z 6 miast

Oferta od , 13. mar. 2021 19.27

Skoro Gruzja otworzyła granice powietrzne i są już dostępne tanie loty - wypadałoby z tego skorzystać! A majówka to idealna okazja. Zapraszamy Was zatem do kraju winem i chaczapuri płynącego, kaukaskiej krainy gór, morza i tradycyjnej gościnności prześcigającej chyba jeszcze polską i zarazem jednego z najbezpieczniejszych krajów świata. Terminy, długość pobytu i ilość osób możecie zmieniać dowolnie!

Na dole posta znajdziecie rozbudowaną sekcję o zwiedzaniu Gruzji i fotki hotelu.

SZCZEGÓŁY OFERTY

 • loty Warszawa - Kutaisi - Warszawa - 235 zł/os
  • loty możliwe z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia od 1 maja
 • 7 nocy w Hotel Chateau Iveri w górskiej winnicy w miejscowości Varjanisi - 516 zł/os
  • darmowe odwołanie rezerwacji do 18:00 w dniu przyjazdu
  • doskonała ocena 10/10 Booking
 • wyżywienie: BB - śniadania
 • transfery z i na lotnisko - 70 zł / os
 • proponowany termin: 2-9 maja - to przykładowe daty, jednak korzystając z porównywarki lotów możecie dowolnie modyfikować swój pobyt w zależności od Waszych upodobań oraz dostępności terminów

Suma: 821 zł /os

KORONAWIRUS INFO: Na obecną chwilę Gruzja jest otwarta dla turystów przybywających drogą powietrzną. Wyciągi narciarskie pozostają na razie zamknięte. Przed podróżą wypełnić formularz elektroniczny i posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przylotem (w języku angielskim). Po 3 dniach od przyjazdu należy wykonać kolejny test PCR. Osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciw Covid-19 są zwolnione z powyższych obowiązków. Szczegóły.

za
821zł
os

SZCZEGÓŁY I REZERWACJA Termin: 1. maj. 2021 - 10. maj. 2021

Skąd
Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław
Dokąd
Kutaisi

Tytułowa cena pakietu (za osobę) skonstruowana jest w oparciu o ofertę dla 2 osób, a jej wysokość zależy od terminu wyjazdu. Proponowane przez nas daty są jedynie przykładowe i można je dowolnie zmieniać. Możecie oczywiście dodawać czy ujmować ilość podróżujących osób. To oferta typu “Zrób to sam”, to znaczy, że każdy element (loty, noclegi, transfery/samochód) rezerwujesz samodzielnie. Nie jest to oferta z biura podróży.


POMYSŁY NA MAJÓWKĘ


LOTY DO GRUZJI

Loty bezpośrednie Wizz Air z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Cena lotu podana z podstawowym bagażem podręcznym.

TRANSFERY

Z i na lotnisko dojedziecie autobusem lotniskowym do Batumi, a następnie taksówką do hotelu. Możecie też zapytać o transfer bezpośrednio w hotelu.

ZWIEDZANIE

O atrakcjach, najlepszych restauracjach i życiu nocnym Batumi przeczytacie w serwisie Tripadvisor. Warto wybrać się również na zwiedzanie regionu Adżaria i zobaczyć wodospad Makhuntseti, fortecę Gonio, plażę w Kobuleti i tamtejszą twierdzę Petra.

Górskie tereny w pobliżu Batumi, w które warto się wybrać nawet jeśli będzie gorąco (góry nie przekraczają 1200 / 1400 m n.p.m.), sporo tam wodospadów i górskich potoków:

Park Narodowy Mtirala (najlepiej popytać Gruzinów, jak najłatwiej tam dojechać - ktoś pewnie zabierze Was swoim prywatnym autem za bardzo niewielkie pieniądze). Trasy znajdziecie tutaj.

Park Narodowy Machakhela (dojazd - podobnie, jak powyżej), trasy wycieczkowe tutaj.

Rezerwat Przyrody Kintrishi - trasy wycieczkowe tutaj.

Wycieczki, atrakcje i bilety na rozmaite wydarzenia w najlepszych cenach znajdziecie i kupicie w najlepszych cenach znajdziecie i kupicie TUTAJ.

TBILISI

Stolica Gruzji swoją nazwę wzięła od gorących źródeł siarkowych płynących pod miastem (tbili to po gruzińsku ciepły), będąc tam warto więc z nich skorzystać. Łaźnie znajdują się w dzielnicy Abanotubani. Za odwiedziny w Królewskiej Łaźni zapłacimy ok. 40 PLN od osoby. W Tbilisi warto zwłaszcza wybrać się na spacer i zagubić wśród uliczek starego miasta. Wjedźcie też kolejką linową na wzgórze z twierdzą Narikala, przejdźcie przez rzekę nowoczesnym Mostem Pokoju, podeprzyjcie krzywą wieżę teatru lalkowego Rezo Gabriadze.

SIGHNAGI

Piękne Signagi ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Spacerując wąskimi uliczkami, które przywodzą na myśl miasteczka Toskanii, dotrzeć możemy np. do Monastyru Bodbe, gdzie znajduje się grób św. Nino - patronki Gruzji. Możemy również przejść ciągnącymi się kilometrami, średniowiecznymi Murami Miasta. Praktyczne informacje nt. zwiedzania Gruzji znajdziecie tutaj.

KUTAISI I BATUMI

W Kutaisi i okolicach zobaczycie sporo: monastyry Gelati i Motsameta oraz Ubisi, kanion Okatse, Jaskinię Prometheusza czy kolejkę linową Chiatura. Kutaisi możecie również potraktować jako bazę wypadową i zobaczyć również region Imereti i oddalone o 150 km nadmorskie Batumi.

O wszystkich atrakcjach, najlepszych restauracjach i życiu nocnym Batumi przeczytacie w serwisie Tripadvisor. Warto wybrać się również na zwiedzanie regionu Adżaria i zobaczyć wodospad Makhuntseti, fortecę Gonio, plażę w Kobuleti i tamtejszą twierdzę Petra czy Park Narodowy Kintrishi.

MESTIA

Piękna i malowniczo położona Mestia to niezwykłe miasteczko, które przez wieki było niemal niezależne. Żyjący tu Swanowie (od nazwy regionu Svaneti lub Swanecja) to grupa etniczna w Gruzji. Darmowe mapki trekingowe można pobrać w centrum miasta, w punkcie informacji turystycznej.

Polecamy trasę do Jezior Koruldi znajdujących się na 2700 m n.p.m. - trasa jest dość długa i wymagająca, ale rozpościerające się wkoło widoku Kaukaskich szczytów zapierają dech w piersiach. Mniej wytrwali spacerowicze górscy mogą odpuścić sobie połowę trasy i wspiąć się jedynie do krzyża, który stoi na wzgórzu nad miastem. Na trasie będzie miało się okazję zobaczyć spektakularny szczyt Uszbę - rozdwojoną górę, cel wspinaczek alpinistów.

Inną popularną trasą jest spacer do Lodowca Chalaadi - trasa w całości, wychodząc z Mestii, może zająć 3-4 godziny, lecz do momentu przekroczenia rzeki (ok 1,5 godziny przed lodowcem) widoki nie są aż tak imponujące, warto więc oszczędzić sobie nieco sił i czasu i poprosić taksówkarza aby podwiózł nas pod most, a dopiero stamtąd wyruszyć na szlak.

Obowiązkowym punktem wizyt w Mestii jest wpisana na listę UNESCO wioska Uszguli - aby się tam dostać należy pojawić się ok godziny 9 rano przed biurem informacji turystycznej. Zbierają się tam wówczas kierowcy, którzy za opłatą wożą turystów do wioski - zbierają się również turyści, z którymi można podzielić ten koszt. Taka przejażdżka (w obie strony i kilkugodzinny pobyt na miejscu) kosztować może nawet 200 lari (ok 400 PLN!) ale samochody mogą wziąć nawet 5 lub 6 osób, a z niektórymi kierowcami można się targować. Bardziej wytrwali trekkingowcy mogą do Uszguli wybrać się na piechotę - trasa zajmuje 2 pełne dni.

W Uszguli również można wybrać się na krótki trekking - do lodowca Shkhara, na trasę skąd widać szczyt Szkharę - najwyższy w Gruzji. Trasa w całości zajmuje ok. 5 godzin.

NARTY

Na nartach w Gruzji możecie pojeździć przykładowo w Gudauri - świetne warunki!

Gruzińska majówka! Tydzień z pięknym widokiem i śniadaniami w hotelu w winnicy w górach ✔DARMOWE ODWOŁANIE, loty i transfery: 821 PLN/os Wyloty z 6 miast