Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne!

Oferta od , 6. kwi. 2019 14.24

Chcielibyście pojechać w tym roku na południe Europy, by spędzić wymarzony urlop nad Morzem Śródziemnym? Korfu, Kreta, Rodos? A może szukacie kierunków mniej oczywistych, mniej znanych i obleganych? Znajdziecie je w Grecji, która ma do zaoferowania całe mnóstwo pięknych i jeszcze niezadeptanych przez masową turystykę wysp. Prezentujemy Wam kilka greckich wysp-perełek, które Was nie zawiodą!

Na każdej z nich możecie spędzić swój tegoroczny, niezapomniany urlop dzięki gotowym ofertom z biur podróży, a ceny są niższe niż sądzicie! Przekonajcie się sami.

EVIA (EUBEJA)

Druga co do wielkości grecka wyspa - bardzo chętnie odwiedzana przez samych Greków z kontynentu. Krajobraz wyspy jest bardzo urozmaicony - znajdziecie tam piaszczyste plaże, urwiste klify i skaliste wybrzeża, a we wnętrzu wyspy liczne gaje oliwne i pola pszenicy. Idealne miejsce na spokojny wypoczynek!

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 22

Oferty wycieczek na Evię znajdziecie w naszej wyszukiwarce.

WYCIECZKI NA EVIĘ


SANTORINI

Jedna z najpiękniejszych wysp w Europie. Zachwycą Was białe domki wykute w skale, na tle niebieskiej wody, oraz błękitne kopuły kościołów położonych na wierzchołku wygasłego wulkanu.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 20

WYCIECZKI NA SANTORINI

ITAKA

Ta skąpana słońcem wyspa leży na Morzu Jońskim i znana jest dzięki twórczości Homera - to rodzinna wyspa mitycznego Odyseusza. Przez brak lotniska wyspa oparła się masowej turystyce i zachowała swój pierwotny i sielski charakter. Świetne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek górskich. Na miejscu kilka ładnych plaż. Cisza i spokój gwarantowane!

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 18

WYCIECZKI NA ITAKĘ


KEFALONIA

Nazywana "najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą”, ponieważ dzielnie opiera się masowej turystyce. Jedna z najpiękniejszych wysp Morza Jońskiego. Zachwyca turkusowym kolorem morza i pięknymi plażami. Skosztujcie świetnego, lokalnego jedzenia i bardzo dobrych - białych i czerwonych win.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 16

WYCIECZKI NA KEFALONIĘ


LEFKADA

Niezwykle malownicza, żyzna i zielona wyspa. Na zachodnim wybrzeżu znajdziecie jedne z najwspanialszych plaż na Wyspach Jońskich. Dla osób szukających spokoju, odpoczynku, ładnych widoków i kontaktu z przyrodą.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 14

WYCIECZKI NA LEFKADĘ


SKIATHOS

Niewielka wyspa wchodząca w skład Sporadów posiadająca aż 60 pięknych plaż. Na miejscu zastaniecie również charakterystyczne białe domki z niebieskimi okiennicami. Grecja jaką kochamy!

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 12

WYCIECZKI NA SKIATHOS


MYKONOS

Wyspa gwiazd i wiatraków – tak mówi się o Mykonos. To miejsce niezwykle piękne, kolorowe, stale tętniące życiem. Tu luksus przeplata się z tradycją, tworząc wyjątkową, grecką całość.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 10

WYCIECZKI NA MYKONOS


SKOPELOS

Piękna wyspa na której kręcono słynny musical "Mamma Mia" z Meryl Streep w roli głównej. Porośnięta lasami piniowymi. Na miejscu zastaniecie rajskie plaże, malownicze zatoczki i sporo skarbów kultury.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 8

WYCIECZKI NA SKOPELOS


THASOS

"Szmaragdowa wyspa" leży 8 km od kontynentalnej Grecji. Znajdziecie tam wspaniałe plaże i urokliwe zatoczki z krystalicznie czystą, zieloną wodą, gdzie można odpoczywać w ciszy i spokoju.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 6

WYCIECZKI NA THASOS


SAMOS

To wymarzona wyspa dla amatorów spokojnego plażowania i pieszych wędrówek. Antyczne dziedzictwo wyspy jest widoczne niemal na każdym kroku, a towarzyszy temu otwartość miejscowej ludności, oliwne gaje i wspaniałe, słynne w całej Grecji słodkie wino.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 4

WYCIECZKI NA SAMOS

LESBOS

Lesbos, grecka wyspa kojarząca się wszystkim z poetką Safoną, która zamieszkiwała ją w Starożytności. Jednak jest to również miejsce idealne dla osób, które chcą spędzić niezapomniane wakacje wśród ciekawych zabytków i malowniczych krajobrazów.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne! - 2

WYCIECZKI NA LESBOS


IOS

Ta mała wysepka to raj dla miłośników imprez, opalania i relaksu nad brzegiem morza. Znajdziecie też tam starożytne zabytki.

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne!

WYCIECZKI NA WYSPĘ IOS

Ciągle nie znaleźliście niczego dla siebie? Sprawdźcie również oferty na bardziej popularne greckie wyspy:

ZAKYNTHOS

RODOS

KRETA

KORFU

KOS

Mniej znane greckie wyspy-perełki! Itaka, Santorini, Kefalonia, Thasos, Skopelos, Evia i inne!