Pakiety
od 2 701zł os

Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN!

Oferta od , 18. lip. 2019 16.28

Marzy Wam się odwiedzenie pozostałości skarbów Egiptu, rejs po życiodajnej rzece i obejrzenie starożytnych niesamowitości? Jest okazja jeszcze podczas wakacji i to w niezłej cenie!

SZCZEGÓŁY OFERTY

 • loty Katowice, Poznań, Warszawa lub Gdańsk - Hurghada (tam i z powrotem)
 • 4 noclegi na 4* statku
 • 3 noclegi w 4* hotelu w Hurghadzie
 • wyżywienie
 • na statku: FB - śniadania, obiady, kolacje
 • w hotelu w Hurghadzie: HB - śniadania i kolacje
 • przejazd autokarem lub busem
 • ubezpieczenie KL i NW
 • obowiązkowe opłaty na miejscu - wliczone w cenę tytułową:
 • kosztów biletów wstępu, usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (ok. 185 USD/os. płatne obligatoryjnie na miejscu),
 • wiza płatna na lotnisku w Marsa Alam: 25 USD
 • proponowany termin: 15 - 22 sierpnia - więcej terminów znajdziecie od dziś do października, po przejściu do oferty
 • Tytułowa cena pakietu (za osobę) skonstruowana jest w oparciu o ofertę dla 2 osób, a jej wysokość zależy od terminu wyjazdu.

  od
  2 701zł
  os

  Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Termin: 15. sie. 2019 - 22. sie. 2019

  Skąd
  Warszawa, Katowice, Poznań, Gdańsk
  Dokąd
  Hurghada
  • Szczegóły

   Aby przejrzeć dostępne terminy, opcje wylotu, przejrzeć szczegółowy program wycieczki i prognozę pogody oraz dokonać rezerwacji kliknij w poniższy obrazek pokazujący przykładową rezerwację dla 2 osób lub zielony przycisk OBJAZDÓWKA PO EGIPCIE!


   Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN! - 10

   Z KATOWIC

   Z POZNANIA

   Z WARSZAWY

   Z GDAŃSKA


  PROGRAM WYCIECZKI

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np.Coral Beach lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.
   Dzień 2
   Śniadanie, czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne w Hurghadzie. Wieczorem kolacja.
   Dzień 3
   We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie (śniadanie w formie suchego prowiantu) i transfer autokarowy do Luksoru. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - "miasta o stu bramach". Teby, podzielone Nilem na "miasto żywych" i "miasto umarłych", były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w "Dolinie Królów" - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami. Póżniej odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4, kolacja. (Trasa ok. 280 km). Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. (Trasa ok. 280 km).
   Dzień 4
   Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (ok.120 USD/os.). Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych (ok. 50 USD/os.): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Powrót na statek i dalszy rejs nocny w kierunku Edfu przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).
   Dzień 5
   Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), czyli kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w. p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).
   Dzień 6
   Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 90 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok.4:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs feluką (tradycyjną łodzią) po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener'a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską tradycyjna herbata w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Kolacja i nocleg na statku., nocny rejs. (Trasa ok.60 km - statkiem).
   Dzień 7
   Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Po lunchu przejazd autokarem do Hurghady. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu (4* hotelCoral Beach lub podobnym), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 550 km).
   Dzień 8
   Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.
   - Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie), - Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

   Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN! - 8

   Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN! - 6

   Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN! - 4

   Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN! - 2

   Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN!

   Odkryj skarby Starożytnego Egiptu! Sierpniowy tydzień z rejsem po Nilu i wyżywieniem za 2701 PLN!