Rózne
za 0zł os

10 najdziwniejszych muzeów na świecie! One naprawdę istnieją!

Oferta od , 18. maj. 2017 9.15

Myśleliście, że już widzieliście dziwne miejsca? To zobaczcie, jak dziwne muzea można zwiedzać na świecie. Od muzeum włosów po muzeum penisów! Zebraliśmy dla Was dziesięć najbardziej zakręconych. Specjalnie na Międzynarodowy Dzień Muzeów, obchodzony co roku 18. maja.

1. Muzeum penisów, Reykjavík

Muzeum posiada 283 egzemplarzy penisów 93 gatunków zwierząt. Niech Was to nie szokuje, intencje pozostają czysto naukowe. Czy fallologia (nauka o penisach) zyska dzięki muzeum na znaczeniu? Sprawdźcie sami :)

A post shared by C.J. (@cjdeangelus) on


2. Muzeum włosów, Kapadocja

Kolejne interesujące muzeum znajduje się w Avanos, w Kapadocji. Powstało 30 lat temu, kiedy jedna z dziewcząt musiała opuścić miasto i oddała wtedy pierwszy pukiel włosów. Teraz muzeum posiada ponad 16 000 egzemplarzy i każdy odwiedzający może oddać swój pukiel włosów. Muzeum udostępnia do tego nożyczki, taśmę, papier i długopis, żeby opisać swoje włosy. No to ciach!


3. Muzeum obroży, Leeds

Pierwsze i jedyne na świecie muzeum poświęcone psim obrożom - ich modzie i funkcjonalności od ponad 5 wieków. Jest również specjalna kolekcja dedykowana dla naszych futrzanych przyjaciół. Szkoda, że sami nie mogą tam wejść i wybrać swojej wymarzonej!

4. Muzeum zup Ramen, Tokio

Jeśli jesteście fanem tej słynnej japońskiej zupy, nie może Was tam zabraknąć. To pierwsze muzeum na świecie o tematyce żywnościowej. Muzeum jest repliką ulicy z roku 1958 r. - roku, w którym wynaleziono tą zupę. W dziewięciu znajdujących się tam sklepach możecie spróbować wszelakich rodzajów ramen.

A post shared by Toshikazu (@toshicazu) on


5. Międzynarodowe Muzeum Toalet, New Delhi

Ruszamy do Indii, żeby zobaczyć muzeum toalet! Kolekcja zawiera wiele egzemplarzy z wielu epok i miejsc na świecie. Założone przez prezesa organizacji pozarządowych w dziedzinie edukacji zdrowia i higieny.

A post shared by Viki (@joowifi) on


6. Muzeum Neonów, Warszawa

Celem muzeum jest dokumentacja i ochrona powojennych neonów. Oprócz tego właściciele zajmują się odnawianiem i badaniem tych starych reklam świetlnych i przyczynili się tym samym do nowej mody na neony w Polsce. Niech stanie się światłość!

A post shared by Rafał (@ardablju) on


7. Muzeum UFO, Roswell

Kolekcja tego muzeum jest poświęcona pozaziemskim formom życia i tajemniczej katastrofie z 1947 r. Nie może znajdować się w innym miejscu niż Roswell.


8. Muzeum Złej Sztuki, Massachusetts

To muzeum jak nazwa wskazuje jest poświęcone wszelakim formom sztuki, nazwijmy... nieudanej :)


9. Muzeum Ścieków, Paryż

Chcecie schować się przed tłumami turystów? Nie ma lepszego miejsca niż kanał! W Muzeum Ścieków poznacie historię kanalizacji i ścieków, sięgającą do czasów starożytnych. Wycieczka tylko dla twardzieli - takie zapachy nie każdy wytrzyma!

A post shared by Renata Penna (@rezicafoto) on


10. Muzeum Solniczek i Pieprzniczek, Gatlinburg Tennessee

Jeśli lubicie sobie dobrze posolić i popierzyć (bez złych skojrzeń :P) to wstąpcie do tego niecodziennego muzeum. Ponad 20 000 zestawów z całego świata czeka!

A post shared by Greta Wilsterman (@gretapots) on


Marzycie, żeby wybrać się do któregoś z nich? Sprawdźcie nasze oferty i koniecznie prześlijcie nam jakieś zdjęcie z jakimś eksponatem :)

Chcę do muzeum!


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól, aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

10 najdziwniejszych muzeów na świecie! One naprawdę istnieją!  - 2
10 najdziwniejszych muzeów na świecie! One naprawdę istnieją!


10 najdziwniejszych muzeów na świecie! One naprawdę istnieją!