Impressions and Other Assets/arctic_2_ldhmru
Różne

Arktyczny hotel wśród drzew w Rovaniemi, z którego można zobaczyć zorzę

Niezwykłe sześciany noclegowe

Agata
Opublikował/a
Agata
6.12.2021
Udostępnij

Witajcie w zimowej krainie czarów! Zabieramy Was teraz w podróż na daleką północ, gdzie czekają na Was nie tylko góry śniegu, ale także mega fajne noclegi i - przy odrobinie szczęścia - widoki na zorzę polarną!

Gdzie

  • Rovaniemi
  • Pohjois-Suomi
  • Finlandia

Szczegóły

W Laponii, a dokładniej w pobliżu Rovaniemi (a więc tuż obok św. Mikołaja!), między śniegiem a jodłami ukryte są niezwykłe sześciany noclegowe zwane Arctic Tree House Hotel.

Hotel położony jest za kołem podbiegunowym - idealnym do obserwacji zorzy polarnej - i zachwyca wyjątkową architekturą. Niezwykłe domki w stylu skandynawskim są ukryte wśród drzew na wzgórzu.

Architektom zależało nie tylko na tym, aby domy komponowały się z otoczeniem, ale także na kwestii zrównoważonego rozwoju. Budynki są wykonane z drewna z Finlandii, a dachy są zielone.

Co jeszcze wyróżnia hotelu Arctic Tree House? Wspaniały widok panoramiczny dzięki ogromnym oknom! Bez względu na to, w której z opcji zakwaterowania mieszkasz, widok jest fenomenalny. Idealne na dzień w ciepłe pory roku, a przy odrobinie szczęścia podczas jesieni i zimy można nawet podziwiać zorzę polarną!

Jeśli macie ochotę na to niezwykłe zakwaterowanie, możecie wybrać jeden z trzech różnych typów domów. Jeden z siedmiu jasnych i nowoczesnych apartamentów Arctic Tree House? A może Arctic Scene Executive Suite, który oferuje czysty luksus i własne centrum odnowy biologicznej? Jeśli podróżujecie z przyjaciółmi lub rodziną, polecamy rezerwację jednego z pięciu arktycznych szklanych domów.

Trzeba przyznać, że taka wyjątkowa kwatera ma swoją cenę. Ale jeśli wybierzecie się w odpowiednim okresie, możecie dużo zaoszczędzić. Zorzę polarną można zobaczyć od końca sierpnia do początku kwietnia, ale nie oczywiście ma gwarancji, to natura decyduje kiedy pokaże Wam swoje zjawiska! :)

Zdjęcia

  • Impressions and Other Assets/arctic_10_zztyj7
  • Impressions and Other Assets/arctic_5_tjpn3u
  • Impressions and Other Assets/arctic_9_yg6bdc
  • Impressions and Other Assets/arctic_8_mvsnv9
  • Impressions and Other Assets/arctic_12_nssibw
  • Impressions and Other Assets/arctic_4_l1zdzm

Tagi

Z dziećmiRomantycznieNietypoweZorza polarnaNartyDomki na drzewie