WakacyjniPiraci Podróże w pirackich cenach!

Jak korzystać z porównywarki WakacyjnychPiratów?

Jak korzystać z porównywarki WakacyjnychPiratów?

Często zadajecie nam pytanie (lub chcecie odkryć to samodzielnie) Jak szukać lotów / hotelu / samochodu w danej lokalizacji i terminie na waszej stronie? Przygotowaliśmy dla Was zatem krótki poradnik, byście wiedzieli, jak efektywnie korzystać z naszej porównywarki.

Przejdźmy zatem na naszą główną stronę, skąd najłatwiej znajdziecie się w porównywarce klikając na Znajdź i zarezerwuj.

wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

Jako pierwsza otwiera się tu domyślnie zakładka Loty. Macie tutaj do wyboru 3 różne rodzaje lotów:

Najbardziej popularne to W obie strony, obok znajdują się też W jedną stronę i Multi-city (czyli kilka różnych miast).

wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

Aby znaleźć lot w obie strony na danej trasie - wpisujecie miasto lub kod lotniska wylotu i przylotu albo kraje (wtedy rozwinie się lista lotnisk w tym kraju) - wtedy wybieracie odpowiadające Wam lotnisko z listy.

wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

Jeśli interesują Was również pobliskie lotniska - pod nazwą miasta wylotu i przylotu możecie zaznaczyć kratkę Także pobliskie. wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

Następnym krokiem jest wybranie dat - zaznaczcie je w rozwijanym automatycznie kalendarzu. Następnie wybieracie klasę lotu (do wyboru: Ekonomiczna, Ekonomiczna Premium, Biznes i Pierwsza) oraz liczbę (i ewentualnie wiek) pasażerów (tutaj do wyboru: Dorośli - od 18 lat, Młodzież - 12-17 lat, Dzieci - 2-11 lat, Niemowlęta - do 2 lat i Niemowlęta na kolanach - do 2 lat). Plusem i minusem przy odpowiedniej pozycji dodajecie (lub odejmujecie) liczbę pasażerów w danym wieku.

wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

Jeżeli możecie sobie pozwolić na niewielką elastyczność w wyborze terminów (a w tej sposób dać sobie szansę na zakup biletów w lepszej cenie) - wybierzcie jeszcze opcję Pokaż elastyczne daty. Tutaj możecie wybrać:

 • Dokładne daty (czyli powrót do poprzedniej "wyjściowej" opcji),
 • ± 3 dni (1, 2 lub 3 dni przed i po datą wylotu i / lub przylotu),
 • albo Weekendy (tutaj należy wybrać, który miesiąc Was interesuje oraz jakie dni definiujecie jako "Weekend" i które pory dnia Was interesują)

wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

Po wybraniu tych wszystkich parametrów wreszcie możecie kliknąć

Po kilku chwilach otrzymujemy wyniki oparte na przeszukaniu wielu stron sprzedających bilety lotnicze - zarówno pośredników, jak i bezpośrednio linii lotniczych, by znaleźć najlepsze ceny. U góry strony widać nasze parametry wyszukiwania (miasta, daty i ich ewentualna "elastyczność", klasa i ilość pasażerów) - w każdej chwili możemy je zmienić klikając Zmień.

Otrzymane w tabeli wyniki prezentują siatkę cen w wybrane przez nas daty plus kombinacje lotów 3 dni przed i po wybranych przez nas datach (jeśli wybraliśmy opcję elastycznych dat). Na zielono zaznaczone są najniższe ceny w danych terminach, na jasnozielono - niskie, na biało - średnie, na jasnoróżowo - wyższe, na różowo - najwyższe.

Poniżej tabeli znajdziecie wszystkie wyniki wyszukiwania wraz ze szczegółami posortowane wg ceny.

wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

Oto, jakie informacje mamy na tej liście:

wyszukiwarka tanich lotów, samochodów, sanmochodów i hoteli kayak i kayak.pl

 1. daty i długość trwania podróży
 2. cena i firma oferująca najniższą cenę
 3. klikając tutaj będziecie mogli przejrzeć wszystkie szczegóły lotu
 4. informacja o ilości linii lotniczych
 5. ważne informacje dot. lotu

  tanie loty hotele samoloty loty kayak
 6. klasa lotu

Gdy klikniecie w Pokaż szczegóły zobaczycie (niespodzianka!) wszystkie detale lotu i możecie przejrzeć ceny.

tanie loty hotele samoloty loty kayak

Kliknąwszy w zakładkę Ceny zobaczycie, która firma oferuje najniższą cenę i jaką prowizję pobiera. Możecie tam też przejść do strony rezerwacji u danego pośrednika lub linii lotniczej.

tanie loty hotele samoloty loty kayak

Po kliknięciu Udostępnij możecie podzielić się ofertą z osobami, które może ona zainteresować:

tanie loty hotele samoloty loty kayak

Podczas całego procesu przeglądania biletów z lewej strony towarzyszyć Wam będzie kolumna, w której możecie zmieniać parametry rozmaitych filtrów:

tanie loty hotele samoloty loty kayak

Lotów w jedną stronę nie będziemy omawiać, gdyż działają na takiej samej zasadzie, jak loty w obie strony. Oto natomiast instrukcja do opcji Multi-city:

Wypełniamy po kolei każdą rubrykę wybranym przez nas miastem. Gdy przechodzimy do następnego lotu - lotnisko wylotu uzupełni się automatycznie poprzednią destynacją, ale oczywiście możemy je zmienić na dowolne inne. Możemy tutaj wybrać maksymalnie 6 lotów (klikając Dodaj kolejny lot (nie więcej niż 6)). Jeśli chcecie usunąć któryś odcinek lotu - ustawcie kursor na tym locie - z prawej pojawi się krzyżyk z napisem Usuń ten odcinek lotu. Gdy mamy już wszystkie odcinki i daty - klikamy Szukaj.

tanie loty hotele samoloty loty kayak.pl

I znowu wyświetli Wam się lista wyników, gdzie, jak poprzednio, będziecie mogli modyfikować ustawienia każdego odcinka lotu i zmieniać parametry filtrów z lewej strony ekranu. Po kliknięciu w wybrany lot będziecie mogli przejrzeć szczegóły, a w zakładce Ceny - również dokonać rezerwacji.

tanie loty hotele samoloty loty kayak.pl


Czas na zakładkę Hotele! Wpiszcie miasto, daty, ilość pokoi i gości. Możecie kliknąć również w Więcej opcji pod guzikiem Szukaj, by wybrać kategorię hotelu (czyli ilość gwiazdek - my wybraliśmy 3+), przedział cenowy i ocenę gości. Klik!

tanie loty hotele samoloty loty kayak.pl

I mamy wyniki wyszukiwania. Automatycznie posortowane są wg Rekomendacji, jednak możecie też sortować wg takich kryteriów: Cena, Gwiazdki, Ocena gości, Odległość od centrum. Jeśli chodzi o ceny - możecie ustawić widok, jaki chcecie: Za noc bez lokalnych opłat, Łącznie za noc lub Łącznie za pobyt. Z lewej strony u góry możecie wybrać widok mapy, a pod spodem ponownie macie rozmaite filtry, których parametry możecie dowolnie zmieniać.

Gdy klikniecie nazwę danego hotelu - wyświetlą się zakładki Szczegóły, Mapa, Ceny, Opinie. Możecie dowiedzieć się tam więcej o wybranym hotelu, zobaczyć jego zdjęcia i (w zakładce Cena) zobaczyć ceny na stronach rezerwacji, a klikając w nazwę danej firmy - dokonać rezerwacji przez jej stronę.


Zakładka Lot + Hotel - dzięki niej nie musicie szukać dwa razy! Wypełniacie miasto wylotu i docelowe, wprowadzacie daty lotów i ilość pasażerów / gości, klikacie Szukaj i gotowe!

Otrzymujecie wyniki zawierające najtańsze połączenia lotnicze na interesującej Was trasie i dopasowane datami pobyty w hotelach na miejscu. I ponownie u góry listy wyników możecie je posortować zgodnie z Waszymi preferencjami, a z lewej - zmieniać ustawienia filtrów, by znaleźć opcję, która najbardziej Wam odpowiada.

Gdy znajdziecie opcję dla siebie - klikacie Wybierz i pojawia się podsumowanie oferty. Lot i hotel rezerwujecie osobno.


Na koniec - zakładka Samochody. Jak łatwo się domyślić - wypełniacie wszystkie niezbędne rubryki. Automatycznie wybrana jest opcja Zwrot w miejscu odbioru, ale możecie też zmienić ją na Inne miejsce zwrotu, gdy chcecie oddać auto w innym mieście lub kraju.

Tak, jak poprzednio - u góry listy wyszukiwania możecie wybrać rodzaj sortowania, z lewej strony listy zmienić parametry filtrów. Gdy już zainteresuje Was któraś oferta - klikacie pod nią Pokaż szczegóły. Znajdziecie tam podstawowe informacje o warunkach wypożyczenia auta i łączną cenę za cały okres. po kliknięciu Przejdź zostaniecie przeniesieni na stronę danej firmy, gdzie możecie dokonać rezerwacji.

Dziękujemy za uwagę Teraz przejdźcie do porównywarki i ćwiczcie, a w razie pytań - piszcie do nas! Miłego poszukiwania podróżniczych "skarbów"!


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobile a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store, Google Play lub Amazon. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

App StoreGoogle PlayAplikacja WakacyjniPiraci

Co myślisz?