Rózne

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik!

Oferta od , 13. lis. 2015 10.17

Z pewnością nie raz zdarzyło Wam się podróżować tanimi liniami latającymi po Europie, m. in. Ryanair, Wizzair, Easyjet, Norwegian. Każda z nich w procesie rezerwacyjnym namawia Was do zakupu dodatkowych usług. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę (tak wynika z Waszych pytań, które otrzymujemy), że dodatkowy bagaż, czy też ubezpieczenie na czas lotu nie są obowiązkowe i wcale nie musicie ich kupować.

Wiemy, że proces zakupu biletu nie jest prosty, zwłaszcza dla osób, które nigdy tego nie robiły, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, w którym pokażemy Wam w jaki sposób zarezerwować bilety na stronie Ryanair oraz jak ustrzec się płacenia wszelkich dodatkowych opłat.

Przejdźmy zatem do naszej strony głównej (lub kliknijcie w ten link), skąd łatwo przejdziecie do naszej porównywarki, która ułatwi Wam poszukiwania tanich biletów.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 30

W kolejnym etapie będziecie mogli wybrać interesujący Was kierunek, liczbę osób oraz daty.

Szczegółowy poradnik jak korzystać z naszej porównywarki znajdziecie pod tym adresem.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 28

Zadacie sobie pewnie pytanie, dlaczego sugerujemy Wam korzystanie z naszej porównywarki, a nie wchodzenie bezpośrednio na stronę przewoźnika?

Powody są trzy:

  • po pierwsze, wyszukując podróż na stronie danego przewoźnika w jednym wyszukaniu znajdziecie tylko loty do jednej pary lotnisk a w naszej porównywarce macie możliwość wybrania do 4 lotnisk wylotu i przylotu!
  • po drugie, dość często zdarza się, że pośrednicy oferują specjalne promocje i możecie zakupić u nich sporo tańsze bilety niż na samej stronie Ryanaira!
  • po trzecie, nie musicie tracić czasu na wpisywanie danych na stronie Ryanair, ponieważ w naszych postach publikujemy gotowe linki, dzięki którym szybko i sprawnie przejdziecie do strony z rezerwacją!

Jak wyszukać loty z kilku lotnisk jednocześnie?
Wystarczy w pola z/do wpisać trzy literowe kody lotnisk i oddzielić je przecinkami lub wpisać np: kraj, dzięki czemu pojawi się mapa, z której wybierzemy interesujące lotniska.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 26

Załóżmy, że interesują nas loty z Warszawy, Gdańska, Poznania i Szczecina i mamy ochotę polecieć do Londynu jeszcze w listopadzie. Po wybraniu dat wciskamy szukaj!

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 24

Po kilku chwilach otrzymacie wyniki wyszukiwań wielu stron (to jest kolejny plus korzystania z naszej porównywarki - będziecie mogli porównać ceny pośredników oraz linii lotniczych. Czasem zdarza się, że pośrednik oferuje bilety w lepszej cenie niż bezpośrednio strona przewoźnika). Aby sprawdzić gdzie i za ile możecie kupić swój bilet wystarczy kliknąć "Pokaż szczegóły" a następnie zakładkę "Ceny" (jak na screenie poniżej).

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 22

Najczęściej cena oferowana przez stronę Ryanair będzie niewidoczna ale wystarczy kliknąć przycisk "Przejdź" przy logo przewoźnika aby sprawdzić koszt biletu. W ten sposób dowiecie się u kogo możecie zarezerwować najtańszy bilet.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 20

Po kliknięciu w przycisk pojawi Wam się nowa zakładka ze stroną Ryanair. Kolejnym plusem jest fakt, że nasza porównywarka przekierowuje do starej wersji strony, która jest dużo przyjaźniejsza dla użytkownika niż nowa. Nie musicie ponownie wprowadzać danych na stronie Ryanair. Zostaniecie przekierowani bezpośrednio do widoku z cenami lotów.

Na stronie pojawi Wam się wynik Waszego wyszukiwania. Jak widać cena za bilety w dwie strony wyniesie 118 PLN (czyli o 15 mniej niż u pośredników). Jeżeli odpowiadają Wam terminy i chcecie dokonać zakupu kliknijcie w przycisk kontynuuj.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 18

W kolejnym etapie będziemy musieli podać imiona i nazwiska pasażerów, a także będziemy mieli możliwość dokupienia miejsca lub ubezpieczenia, bagażu i innych usług, nie mniej jednak żadna z nich nie jest obowiązkowa.

Jeśli chodzi o rezerwację miejsc, nie musicie się martwić. Miejsce zostanie przydzielone Wam przez system w momencie odprawy. Usługa wybrania miejsc jest przydatna zwłaszcza, dla wysokich osób, które mogą nie czuć się komfortowo na standardowych miejscach.

By uniknąć płatności za ubezpieczenie wystarczy z listy wybrać Ubezpieczenie nie jest wymagane. Wszystkie dodatkowe usługi nie są dodawane automatycznie, więc jeżeli chcecie z nich skorzystać po prostu wybieracie dodaj (za każdą z nich będziecie musieli dodatkowo zapłacić)

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 16

W naszych postach zawsze pokazujemy Wam jak zaoszczędzić pieniądze, dlatego wszystkie nasze ceny są podawane bez bagażu rejestrowanego. W większości wypadków podczas krótkich wycieczek wystarczy bagaż podręczny (szczegóły dotyczące limitów bagaży znajdziecie w tym poście)

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 14

Po wybraniu (lub nie) wszystkich usług i wpisaniu danych klikamy przycisk "Kontynuuj"

W kolejnym etapie przewoźnik zaproponuje Wam wypożyczenie samochodu.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 12

Jeżeli rzeczywiście potrzebujecie samochodu na wakacjach możecie to rozważyć. Jednak porównajcie wcześniej ceny z cenami z naszej porównywarki. Po kliknięciu kontynuuj przejdziecie do danych kontaktowych oraz płatności.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 10

Jeżeli posiadamy Voucher Ryanair, możemy go podać w górnej części strony. Jeżeli nie to wpisujemy nasz adres mailowy (tam dostaniecie potwierdzenie rezerwacji oraz wszelkie informacje na temat ewentualnych zmian lotu) oraz numer telefonu komórkowego.

Ostatnim etapem rezerwacji jest dokonanie płatności. Do wyboru macie płatność kartą debetową, kredytową lub Paypalem. Te dwie ostatnie metody spowodują doliczenie drobnej prowizji, jednak płatność kartą debetową jest z niej zwolniona.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 8

Po wpisaniu wszystkich danych możecie zauważyć, że cena jest dokładnie taka sama jak w pierwszym etapie czyli 118 PLN.

Po kliknięciu kup teraz zostaniecie szczęśliwymi posiadaczami biletów lotniczych.

Pamiętajcie, by móc polecieć konieczne będzie dokonanie odprawy online przed odlotem. Możecie to zrobić klikając w ten link.


Sprawdźcie sami jakie to proste! Kliknijcie w ten link (KLIK) i spróbujcie poszukać innych lotów w naszej porównywarce.

Sprawdźcie również inne nasze poradniki klikając w ten LINK (KLIK) lub przycisk poniżej

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 6


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobile a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store, Google Play lub Amazon. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 4
Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik! - 2
Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik!

Jak rezerwować bilety Ryanair - krótki poradnik!