Rózne
za 0zł os

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny

Oferta od , 4. maj. 2018 9.45

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... Gdzieś na pirackim statku... Dziś jest wyjątkowy moment dla fanów Gwiezdnych Wojen: Dzień Gwiezdnych Wojen. Nie każdy z nas może posiadać Sokoła Millenium i odbyć z nim rejs po galaktyce, lecz również z ziemi możecie odbyć podróż w miejsca, które odwiedzili bohaterowie Gwiezdnych Wojen. Przygotowaliśmy dla Was listę miejsc, gdzie kręcono film. Niech moc będzie z Wami!

Jezioro Como, Włochy

Miejsce w Gwiezdnych Wojnach: Naboo

Przepiękna Villa del Balbianello posłużyła za miejsce sekretnego ślubu Anakina i Padme w "Ataku Klonów". Budynek został na potrzeby filmu nieco "postarzony". Teraz, jeśli ktoś planuje wziąć tam ślub, wszystko może zostać odtworzone na potrzeby nowożeńców, włącznie ze szturmowcami (Stormtroopers) z Gwiezdnych Wojen.

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny - 14

Tikal, Gwatemala

Miejsce w Gwiezdnych Wojnach: Baza rebeliantów, Yavin IV

Słynne miasto Majów przekształciło się na potrzeby filmu w bazę rebeliantów w dwóch częściach: Nowa Nadzieja i Łotr 1. Myśliwce X-Wing już tam nie latają, zatem zwiedzanie będzie o wiele prostsze. Najlepszym miejscem do zobaczenia wszystkich świątyń i scenerii filmowej jest IV świątynia Tikal. Tylko na nią można się wspiąć.

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny - 12

Pustynia Sahara, Tunezja

Miejsce w Gwiezdnych Wojnach: Tatooine

Pustynne obszary tunezyjskiej pustyni dały miejsce Tatooine, miejscu narodzin Dartha Vadera. Pustynia pojawiła się już w 5 z 8 części Gwiezdnych Wojen. Ponoć wśród pisaku można jeszcze znaleźć rekwizyty z filmu takie jak kości smoka krayta. Albo możecie spać w hotelu, który służył jako dom Luke'a Skywalkera.

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny - 10

Atol Laamu, Malediwy

Miejsce w Gwiezdnych Wojnach: Planeta Scarif

Łotr 1. był częściowo kręcony właśnie na Malediwach na dwóch wyspach tego atolu: Gan, jednej z największych wysp Malediwów oraz pustynnej wyspie Berasdhoo. Tak jak planeta Scarif w zamierzeniu twórców powinna być rajskim światem w otoczeniu błękitnych wód, drzew palmowych oraz złocistych plaż. Malediwy to wręcz oczywisty wybór.

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny - 8

Park Narodowy Redwood, Kalifornia, USA

Miejsce w Gwiezdnych Wojnach: Wioska Ewoków, Endor

Nawet te osoby, które nie znają Gwiezdnych Wojen, na pewno znają Ewoki: urocze leśne stworki, przypominające nieco niedźwiedzie, zaprzyjaźnione z księżniczką Leią. Ich filmowy świat był niedaleko Parku Narodowego Redwood w Kalifornii.

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny - 6

Skellig Michael, Irlandia

Miejsce w Gwiezdnych Wojnach: Świątynia Jedi, Ahch-To

Według ostatnich doniesień to właśnie tam ma znajdować się pierwsza świątynia Jedi na wyspie Ahch-To. Ta wysepka w rzeczywistości kryje ruiny antycznego klasztoru.

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny - 4

Dubrownik, Chorwacja

Miejsce w Gwiezdnych Wojnach: wkrótce

To właśnie w Dubrowniku filmowcy kręcą wiele scen z epizodu 8: Ostatni Jedi. Najważniejsze miejsca ciągną się wzdłuż ulicy Stradun, przy klasztorze Dominikanów, pałacu Rektorów i na ulicy Pustijerna. Wszystkie te miejsca są do znalezienia na starym mieście.

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny - 2

Poczujcie klimat tych miejsc i filmu ze znakomitym soundtrackiem Gwiezdnych Wojen.

Chcecie wybrać się do któregoś z tych miejsc? Zajrzyjcie tutaj!

Gwiezdne Wojny na żywo!

I niech Was prowadzi to hasło:

Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny


Na Dzień Gwiezdnych Wojen - Miejsca, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny