Dubai, UAE
Różne

Najbardziej luksusowy hotel świata - Burj al Arab

Najbardziej luksusowy hotel świata! Zobacz jak wygląda "7* hotel" Burj al Arab!

Agata
Opublikował/a
Agata
7.11.2021
Udostępnij

Pomarzyć warto, prawda? A może jednak kiedyś się skusicie na taki luksus? Zobaczcie jak się prezentuje ten wspaniały hotel!

Gdzie

  • Dubaj
  • دبي‎
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie

Szczegóły

Burj al Arab został ukończony w 1999 roku i znajduje się w Dubaju, na sztucznie usypanej wyspie. Stanowi część kompleksu Jumeirah Beach Resort. Kształtem przypomina żagiel i wznosi się na wysokość 321 metrów.

W budynku znajduje się kilka restauracji, dwa baseny, 18 pomieszczeń leczniczych, pokoje z hydroterapią i masażami, solarium, sauna i jacuzzi, studio fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z rafą koralową. Całość, wewnątrz i na zewnątrz, ozdobiona jest złożonymi fontannami i kaskadami wodnymi.

Burj al Arab reklamuje się jako hotel 7* (nieoficjalnie, bo skala wynosi od 1 do 5*). Mieści się w nim 202 dwupiętrowych apartamentów o powierzchni 169 – 780 m kw. Wnętrze o powierzchni ok. 8 tys. m2 pokryto 22-karatowym złotem płatkowym. Wartość hotelu sięga aż 650 mln dolarów.

Ile kosztuje noc w tym hotelu? Ceny za nocleg różnią się od sezonu i zaczynają się od ok 6789 PLN za pokój w miesiącach letnich, od jesieni ceny wzrastają od 7145 PLN i wzwyż.

Jeśli dysponujecie takim budżetem to hotel znajdziecie w naszej wyszukiwarce:

Tagi

Luksusowo