Rózne
za 0zł os

Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia!

Oferta od , 21. maj. 2017 14.09

Są takie miejsca i baseny na ziemi, o których nie śniło się nikomu. A jednak powstały i przyciągają amatorów niezapomnianych kąpieli. W tych miejscach popływacie i zrelaksujecie się, a niekiedy nawet doznacie dreszczyka emocji. Spójrzcie sami na te niesamowite baseny, które wybraliśmy do naszej listy.

1. Bondi Beach, Sydney

Basen z solidną konstrukcją oddzielającą go od oceanu. Dlatego też, mimo używania tej samej wody, temperatura w basenie jest zawsze nieco niższa niż oceaniczna. Otwarty cały rok i dostępny dla każdego. Mieszkańcy Sydney mogą zostać członkami tamtejszego klubu pływackiego "Icebergs" (gór lodowych), jeśli przepłyną odpowiednią długość poza sezonem, kiedy temperatura wody wynosi ok. 15°C. Tylko spójrzcie na te fale tuż u jego brzegu!

Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia! - 12

Leć i Ty do Australii

2. Devils Pool, Wodospady Wiktorii, Zimbabwe

Wodospady Wiktorii ciągną się przez prawie 2 km i mierzą 108 m wysokości. Tam właśnie znajduje się Devils Pool - diabelski basen. To naturalnie utworzony basen infinity, dostępny jedynie między sierpniem a grudniem od strony Zambii. W tych miesiącach woda w wodospadzie opada i kamienie tworzą naturalną barierę oddzielającą pływających od wodospadu. Brzmi strasznie? I jest strasznie! ;)

Kusi Cię Zimbabwe? Tu znajdziesz loty! Lecę do Zimbabwe!

3. The San Alfonso del Mar, Algarrobo, Chile

To drugi na świecie największy basen na świecie. Zajmuje powierzchnię 20 akrów i wypełnia go 66 milionów galonów wody prosto z oceanu. Zanim dostanie się do basenu, woda jest oczyszczona, jednak nadal pozostaje słona. Basen jest dostępny tylko dla gości hotelowych. Po nim można spokojnie pływać żaglówką!


Hotel San Alfonso del Mar

4. Begadang Backpackers, Gili Air, Indonezja

Ten basen przypadnie do gustu każdemu fanowi Super Mario. Uroczy grzybek znalazł swoje miejsce w hotelu w Indonezji i zbiera bardzo dobre opinie na Trip Advisor. Dostępne są pokoje dwu- i ośmioosobowe.

Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia! - 10

Hotel z basenem Super Mario!

5. Błękitna Laguna, Islandia

Błękitna Laguna to najpopularniejsza atrakcja turystyczna Islandii. To ogromne kąpielisko geotermalne położne obok miejscowości Grindavík. Woda w lagunie jest wodą morską z minerałami i podgrzewa się we wnętrzu Ziemi. Temperatura wody w lagunie wynosi 37 - 39 °C. Przebywając w lagunie warto wysmarować się błotem krzemionkowym umieszczonym wokół basenu - ma ono wspaniałe właściwości lecznicze dla skóry!

Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia! - 8

Wybierz się i Ty do Islandii i wykąp w Lagunie! Oferty do Islandii!

6. Aqua Duck, statki Disney Dream i Disney Fantasy

Na tym statku ziściło się wiele fantazji Disneya. Basen w kształcie Myszki Miki czy z Kaczorem Donaldem to świetne atrakcje dla dzieci. Oprócz tego zjeżdżalnie w kształcie łapy Myszki Miki i transparentna rura, którą można przejechać dookoła statku! A Ci co nie pływają, mogą obserwować zjeżdżających tuż nad ich głowami. Disney Dream i Disney Fantasy zabiorą Was w niezapomnianą podróż.

Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia! - 6

(Foto: Disney Cruise)

7. Pływający basen na jeziorze Como, Grand Hotel Tremezzo, Włochy

Niesamowita okolica jeziora Como, które można obserwować prosto z pływającego na nim basenu. Wejście jest tylko dla gości hotelowych, ale dla takich widoków warto! W oddali widać wioskę Bellaggio. Niemal można jej dotknąć. A na pewno nie chce się stamtąd wychodzić.

Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia! - 4

(Foto: Grand Hotel Tremezzo)

Chcesz się wybrać nad Jezioro Como lub gdzieś do Włoch? Zajrzyj do naszych ofert! Włochy, andiamo!

Znacie inne podobne miejsca? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach! Lista nieziemskich basen może się powiększyć :)


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól, aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia! - 2
Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia!


Niesamowite baseny, o których istnieniu nie mieliście pojęcia!