Rózne
za 0zł os

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem!

Oferta od , 30. maj. 2017 13.52

Grüner See nie jest zwykłym jeziorem. Cały rok zachwyca swoim szmaragdowym kolorem, ale w czasie roztopów w kwietniu i maju napływające wody z gór zatapiają przyległy do jeziora park i tworzą niesamowite zjawisko! Park przemienia się w podwodny świat z ławkami, drzewami, mostkami i ścieżkami. I zamiast spacerować - najlepiej jest tutaj nurkować!

W ciągu roku Grüner See przyciąga wielu turystów - dzięki swemu malowniczemu położeniu wśród gór. Jako podwodny park to niezły rarytas dla nurków! Jezioro, które na co dzień ma głębokość 1 - 2 metrów w czasie roztopów osiąga głębokość 10 - 12 metrów. Jego obszar 2000 m² zwiększa się dwukrotnie i osiąga wtedy powierzchnię 4000 m².

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem! - 12

Grüner See, czyli w wolnym tłumaczeniu zielone jezioro, to austriackie jezioro, które swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu kolorowi. Położone jest niedaleko miejscowości Tragöß.

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem! - 10

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem! - 8

Będąc pod wodą ma się wrażenie przenikania do magicznego świata. Szkoda, że ten spektakl można obserwować tylko przez jeden miesiąc w roku. Ale może właśnie dzięki temu park jest tak wyjątkowym miejscem.

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem! - 6

Chcielibyście tam pojechać? Zajrzyjcie do naszych ofert do Austrii!

Do Austrii!

Na świecie jest jeszcze więcej takich niezwykłych miejsc, o których nie słyszy się na co dzień. Zobacz, co jeszcze odkryliśmy ostatnio:

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem! - 4


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól, aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zapisz się na nasz list w butelce, a będziesz znajdować podróżnicze skarby w swojej skrzynce email. Jako pierwszy dowiesz się o najlepszych ofertach i błędach taryfowych dzięki powiadomieniom WhatsApp. Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem! - 2
Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem!

Niesamowity park w Austrii, który co roku staje się jeziorem!