WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Aqua, Blue, Body of water

✅ Cypr znosi restrykcje! ✅

Cypr zniesie większość ograniczeń w podróżowaniu z dniem 18 kwietnia, a wiele innych ograniczeń dotyczących koronawirusa zostanie złagodzonych już od 11 kwietnia.

Opublikował/a
Patryk·19.09.2023
Udostępnij

Podział krajów według ich sytuacji (czerwony, pomarańczowy, zielony) epidemiologicznej zostanie zniesiony, a podróżni nie będą już musieli aplikować o CyprusFlightPass, poinformowało w oświadczeniu cypryjskie Ministerstwo Transportu, Komunikacji i Robót.

Osoby zaszczepione zostaną wpuszczone do kraju bez wymogu wykonywania testu na koronawirusa, podczas gdy nieszczepieni podróżni będą zobowiązani do dostarczenia negatywnego 24-godzinnego szybkiego testu lub 72-godzinnego testu PCR.

Dzieci poniżej 12 roku życia będą zwolnione ze wszystkich kontroli COVID-19.

Od 11 kwietnia nie będzir już obowiązku noszenia maski na zewnątrz. SafePass będzie wymagany tylko dla pracowników służby zdrowia i osób wchodzących do placówek opieki zdrowotnej, ośrodków medycznych i domów opieki dla osób starszych.

SafePass nie będzie wymagany, aby wejść do sklepów lub centrów handlowych, obiektów użyteczności publicznej, muzeów na stanowiskach archeologicznych oraz na targowiska i festiwale. Jednak będzie wymagany by wejść do restauracji oraz centrów handlowych.

Teatry i kina mogą działać w pełnym obłożeniu, a dopuszczalna frekwencja na stadionach pozostanie na poziomie 75 proc.

Minister powiedział, że osoby zarażone będą musiały przejść kwarantannę tylko przez siedem dni i nie będą już musiały wykonywać szybkiego testu pod koniec tego okresu, o ile nie będą miały widocznych objawów. Kwarantanna może również zakończyć się po pięciu dniach, jeśli na koszt pacjenta zostanie wykonany test PCR.

Osoby z bliskich kontaktów chorego będą musiały poddać się kwarantannie tylko przez pięć dni, pod warunkiem, że przejdą szybki test trzeciego i piątego dnia po kontakcie.

Ogłoszono złagodzenie środków, ponieważ liczba codziennych infekcji COVID-19 spadła z rekordowego poziomu prawie 6 000 około trzy tygodnie temu do poniżej 3 000 w środę.

Zgłoś wątpliwości prawne