WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Getaway Foundation Space Hotel

Hotel 🏨 w kosmosie 👩‍🚀... przed 2025 rokiem? 😮

Brzmi jak żart? Gateway Foundation, która odpowiada za stworzenie projektu, poważnie zabiera się za ten plan! ☄️

P.S. Dziękujemy naszej wiernej Piratce Eli 🏴‍☠️ za podesłanie tej kosmicznej 🚀 wiadomości!

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·14.09.2022
Udostępnij

Tego jeszcze nie było!

Może wydać się Wam to bardzo abstrakcyjne, ale Gateway Foundation, odpowiadająca za stworzenie projektu, wskazuje 2025 rok jako rok zero. Projekt po raz pierwszy przedstawiono w 2019 roku.

Gateway Foundation została specjalnie powołana do budowy tego kosmicznego hotelu. Sam projekt ma już wiele lat! Opiera się na pomyśle inżyniera lotnictwa i architekta kosmicznego Wernhera von Brauna, już z lat 50.

Na początku hotel miał być nazwany na jego cześć - Von Braun Rotating Space Station. Jednak mieszkając w Niemczech, von Braun był zaangażowany w nazistowski program rozwoju rakiet, więc nazwanie hotelu kosmicznego jego imieniem było kontrowersyjnym wyborem.

Obecnie projekt jest nadzorowany przez powiązaną z Gateway spółką Orbital Assembly Corporation.

Ten szalony hotel ma być wyposażony w wiele technologii podobnych do tych używanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Autorzy projektu przekonują, że na stacji istnieć ma "sztuczna grawitacja", dzięki czemu pobyt na niej będzie znacznie przyjemniejszy i łatwiejszy.

Żeby było jeszcze lepiej, Orbital Assembly ma na celu uruchomienie nie jednej, ale dwóch stacji kosmicznych z bazą turystyczną. Stacja Voyager ma pomieścić 400 osób i przewiduje otwarcie w 2027 r., podczas gdy nowa koncepcja Pioneer Station, mieszcząca 28 osób, mogłaby działać w przeciągu kolejnych 3 lat.

Według pierwszego planu, hotel miał być zbudowany na obrotowym kole o średnicy 190 metrów, złożonym z 24 pojedynczych modułów.

Gateway Foundation planuje sprzedawać moduły jako prywatne rezydencje, wynajmować je rządom w celach badawczych lub po prostu jak luksusowe pokoje hotelowe.

Za wzór do budowy maja służyć luksusowe hotele z Nowego Jorku, Tokio czy Paryża. Według planów hotel ma pomieścić do 100 gości tygodniowo. Będą oni mieli do dyspozycji restaurację, salę kinową, trampolinę oraz salę do wspinaczki skałkowej.

"Podróże w kosmos będą kiedyś jedną z opcji spędzenia wakacji, tak jak teraz rejs statkiem czy wycieczka do parku rozrywki Disney World", mówi Tim Alatorre, starszy architekt biorący udział w projekcie.

Turystyka kosmiczna wydaje się być realniejsza niż kiedykolwiek wcześniej - w ciągu ostatniego roku miliarder Richard Branson wyleciał w przestrzeń suborbitalną ze swoją firmą Virgin Galactic, a aktor Star Trek William Shatner stał się najstarszą osobą w kosmosie dzięki wycieczce z Blue Origin.

Jednak cena wycieczki w kosmos jest wciąż niewiarygodna, co sprawia, że wielu z nas nie może sobie wyobrazić spędzenia rocznego urlopu poza tym światem. Przynajmniej obecnie...

Renderingi wnętrz obu stacji sugerują, że wnętrza nie różnią się specjalnie od luksusowego hotelu na Ziemi, poza oczywiście dodatkowymi widokami "spoza świata".

Alatorre, który ma wykształcenie architektoniczne, powiedział, że estetyka hotelu była bezpośrednią odpowiedzią na film Stanleya Kubricka "2001: A Space Odyssey".

Macie ochotę na nocleg w kosmosie? :)

Foto: Gateway Foundation.

Zgłoś wątpliwości prawne