WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Taranto vecchia

Kup dom nad morzem we włoskiej Apulii za 1€! 🍝🇮🇹

Nie raz pisaliśmy artykuły o niesamowitych okazjach zakupu domu we Włoszech za jedyne 1 euro, co ma na celu walkę z wyludnianiem się małych wiosek. Takie inicjatywy podjęte zostały m.in. w wioskach Calatafimi, w Abruzji, na Sardynii i w Lacjum.

Teraz pojawiła się nowa okazja zakupu domów w zachwycającym regionie Apulii. Za 1 euro można kupić zabytkowy dom nad morzem. Więcej informacji o tym, jak skorzystać z tej fajnej okazji, znajdziecie w treści poniżej.

NOCLEGI W APULII

Opublikował/a
Cipi·16.08.2023
Udostępnij

Domy za 1 EUR w Apulii

Taranto Vecchia, najstarsza część Tarentu (Taranto), to nadmorskie miasto na obcasie włoskiego "buta" - południowych Włoch w regionie Apulii. Miasto znajduje się na półwyspie i stworzonej przez człowieka wysepce łatwo dostępnej przez 2 mosty i leży między "Dużym morzem" i "Małym morzem". Znajdziecie tutaj wiele śladów włoskiej historii, na przykład pozostałości cywilizacji spartańskiej.

W 1746 roku wszyscy mieszkańcy Taranto zamieszkiwali Stare Miasto. W tym miescu przez stulecia żyli razem rybacy i arystokraci, skromni rzemieślnicy i duchowni. Stare Miasto, całkowicie otoczone solidnymi murami, z czasem stało się przeludnione, zwłaszcza po wybudowaniu Arsenału Marynarki Wojennej.

W dobie ekstensywnej industrializacji sytuacja poprawiła się, gdy ludność Tarentu, zajmująca się wcześniej głównie rybołówstwem, zaczęła powoli przemieszczać się w kierunku nowszych części miasta. Stare Miasta stało się zabytkiem historii.

Z biegiem lat wiele osób wyprowadziło się ze Starego Miasta. Tak wiele, że ​​obecnie wiele domów w starożytnym mieście pozostaje niezamieszkanych. Niektóre z tych budynków, mimo że zostały zbudowane w strategicznych miejscach, są obecnie w stanie rozkładu i czekają na odrestaurowanie i przywrócenie ich pierwotnego, tętniącego życiem i niepowtarzalnego piękna.

Mówi się też, że taniec tarantella pochodzi od nazwy miasta Taranto - będziecie mieli okazję brać udział w festiwalu tarantelli - corocznych Notte della Taranta.

Czas na składanie podań kończy się 31.08.2023 w południe.

Miasto podjęło tę inicjatywę w nadziei na odbudowę, odnowienie i ulepszenie zabudowań oraz rewitalizację historycznego centrum starego Tarentu poprzez przebudowę tkanki miejskiej, która sprzyja osiedlaniu się rodzin i zachęca do działalności turystycznej, restauracyjnej i handlowej.

Projekt właśnie wystartował, macie czas na sprawdzenie domów na sprzedaż i aplikację do 31 sierpnia 2023 w południe. Aplikować można poprzez specjalny formularz na stronie internetowej Gminy.

Podobnie jak w przypadku innych podobnych inicjatyw, nieruchomości zakupione za symboliczną kwotę 1 euro będą musiały zostać następnie wyremontowane zgodnie z warunkami przetargu lub należy przedstawić projekt renowacji w ciągu trzech miesięcy od sfinalizowania sprzedaży i zakończenia prac w ciągu trzech lat.

I jak, kusi Was?

A tu jeszcze kąsek - relacja z nocy tarantelli.

Zgłoś wątpliwości prawne