WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Skylodge Padjadjaran Anyar

Najwyższy wiszący hotel 🏨 na świecie znajduje się w Indonezji 🇮🇩

Wielu poszukiwaczy wrażeń ciągle mówi o niepowtarzalnej ekstazie, jaką jest osiedlenie się w Skylodge Padjadjaran Anyar. ⛰ Ten najwyżej położony hotel jest naprawdę wyjątkowym doświadczeniem. Przechwalanie się, że spędziło się noc w najwyżej położonym hotelu może być przyjemnym sposobem na przełamanie lodów w każdej rozmowie! 😀

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·23.10.2022
Udostępnij

Wiszący hotel na klifie Badega Parang w Indonezji połączył dwie gotyckie koncepcje: wspinaczkę i gościnność, oferując swoim gościom wrażenia, które można pielęgnować przez całe życie. Wiszący 500 m nad ziemią Skylodge Padjadjaran Anyar został zbudowany z aluminium i pleksi. Obecnie jest to drugie tego typu schronisko na świecie, zdecydowanie wyjątkowe.

W przeciwieństwie do tradycyjnego doświadczenia hotelowego, które zaczyna się w momencie przekroczenia drzwi obiektu, Skylodge Padjadjaran Anyar z każdym wzniesieniem dodaje niesamowitej energii. Goście muszą wspinać się po schodach na górę via Ferrata (po włosku żelazna ścieżka).

Schody zostały zbudowane ze stalowych lin i metalowych prętów przymocowanych do skał. Gdy goście dojdą na wysokość 500 m, łapią tyrolkę, unoszą się poziomo przez 100 m... i w ten sposób, meldują się w najwyżej zawieszonym hotelu na świecie.

Założyciel Dhanni Daelami, doświadczony wspinacz, powiedział, że chciał dać swoim gościom szansę na spanie na ścianie klifu. Dzięki jego koncepcji, goście zamieniają zimne i potencjalnie deszczowe noce na klimatyzowany pokój z kilkoma udogodnieniami, takimi jak Wi-Fi i ekspres do kawy.

Początkowo koncepcja ta po raz pierwszy rozwinęła się w Peru w 2013 roku ze szklanymi pokojami zawieszonymi na 122 m w Valle Sagrado (Świętej Dolinie). W grudniu 2016 roku Skylodge Padjadjaran Anyar otworzył swoje drzwi po dwóch miesiącach dokładnej inspekcji i kontroli bezpieczeństwa. Hotel jest zabezpieczony przez 20 lin, z których każda jest w stanie utrzymać obciążenie aż do tony.

Wchodząc do Skylodge Padjadjaran Anyar, łatwo jest zapomnieć, że jesteście 500 m nad ziemią. Pokoje (trzy na sześć metrów) mają wszystkie udogodnienia, które można znaleźć w standardowym hotelu. Z wystarczającą ilością miejsca dla około pięciu osób, pokój jest wyposażony w toaletę, umywalkę, telewizor, mikrofalówkę, gniazdka elektryczne, Wi-Fi, koce, materace i czajnik elektryczny.

Ściany, dach i podłoga domku są wykonane z przezroczystego pleksiglasu, co zapewnia niesamowite wrażenia. Jeśli jednak potrzebujecie nieco prywatności, możecie zasunąć zasłony. Do "kapsuły" wchodzi się przez otwór w dachu, który jest niezastąpiony by oglądać wschody i zachody słońca. Mimo że pokój może pomieścić do pięciu osób, są w nim tylko cztery materace.

Pobyt w domku kosztuje około 354 dolarów za noc, ale ta niewyobrażalna sceneria sprawia, że warto wydać tyle pieniędzy.

Zgłoś wątpliwości prawne