WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Fluvial landforms of streams, Grosseto, Italy

♨️ Naturalne gorące źródła we Włoszech 🇮🇹 które odwiedzicie ZA DARMO 🧖‍♀️

Przygotowaliśmy listę gorących źródeł we Włoszech, które możecie odwiedzić za darmo! Istnieje niezliczona ilość korzyści dla ciała i umysłu, które można uzyskać, relaksując się w jednym z tych wspaniałych miejsc  w otoczeniu przyrody. Rzućcie okiem na listę, może być wspaniałym dodatkiem do Waszej następnej podróży do Włoch.

Opublikował/a
Spadino·29.06.2023
Udostępnij

1. Terme di Saturnia - Toskania

Terme di Saturnia są prawdopodobnie najbardziej znanymi naturalnymi uzdrowiskami we Włoszech i znajdują się w prowincji Grosseto. Znajdziecie tam wapienne baseny ukształtowane z czasem przez wodę, które tworzą niemal księżycowy krajobraz, naprawdę wspaniały. W dodatku mają ciekawy błękitny kolor, śmierdzą jajkami 🪺 i zabarwią Waszą srebrną biżuterię na czarno.

2. Le Terme del Bullicame a Viterbo - Lacjum

W prowincji Viterbo znajdują się historyczne, stare uzdrowiska, do których Dante słynnie odwoływał się w poematach Boskiej Komedii.

3. Bagno Vignoni - Val d'Orcia, Toskania

Bezpłatne termy w jeziorach Parco dei Mulini di Bagno Vignoni znajdują się w regionie San Quirico d'Orcia, w prowincji Siena, jednym z najpiękniejszych rejonów Toskanii.

4. Terme Segestane - Castellammare del Golfo, Sycylia

Wspaniałe termy pochodzenia wulkanicznego znajdują się w prowincji Trapani niedaleko słynnego parku archeologicznego o tej samej nazwie. To może być idealny dzień: wizyta kulturalna + relaks i dobre samopoczucie, idealne dla ciała i umysłu!

5. Terme di Petriolo (Bagni di Petriolo) - Monticiano, Toskania

Oto kolejne wspaniałe naturalne i bezpłatne SPA położone w Toskanii, tutaj możecie doświadczyć uczucia przejścia z gorących wód źródlanych do zimnych wód rzeki Farma, która płynie w pobliżu wapiennych basenów.

6. Terme di Bormio - Lombardia

Miejsce, które warto odwiedzić zwłaszcza zimą, kiedy możecie zanurzyć się w gorących wodach tych naturalnych basenów otoczonych śnieżnym krajobrazem!

7. Terme di San Filippo (Bagni San Filippo) - Castiglione D'Orcia, Toskania

Cudowne błękitne zbiorniki otoczone klasycznym białym kolorem wapiennego calacare, co tworzy naprawdę piękny krajobraz. Na dnie można znaleźć również błoto termalne, które delikatnie rozprowadzone na ciele może przynieść niezliczone korzyści dla naszej skóry.

8. Terme Sorgente di Olmitello - wyspa Ischia, Kampania

To kolejne bezpłatne gorące źródła, znane od 2 tysięcy lat z dobroczynnych, leczniczych i... moczopędnych właściwości mineralnych wód termalnych. W pobliżu znajduje się Spiaggia delle Fumarole, gdzie gazy wulkaniczne wydobywające się z podziemnych otworów wentylacyjnych podgrzewają zarówno piasek, jak i wodę. Fumarole znajdują się na końcu słynnej plaży Maronti w Sant'Angelo.

9. Sorgenti Termali di Sorgeto - wyspa Ischia, Kampania

Najsłynniejsze bezpłatne gorące źródła na Ischii znajdują się w Zatoce Sorgeto, niedaleko Sant'Angelo. Można się do nich dostać wspinając się po około 250 schodach od krawędzi Panza do Forio lub taksówką morską z Sant'Angelo. Tutaj znajdziecie idealne połączenie wód morskich i termalnych, słodkich i słonych, gorących i zimnych. Ponadto w cudownej małej zatoczce z plażą z kamyków (może być gorąca!) zawsze można znaleźć spokojne morze i popływać nawet w sezonie zimowym. W tym czarującym miejscu nie można przegapić możliwości magicznej kąpieli o zachodzie słońca lub w nocy.

10. Terme Fumarole Sant'Angelo - wyspa Ischia, Kampania

Termy znajdują się na końcu słynnej plaży Maronti w Sant'Angelo. W tym magicznym miejscu można plażować na gorąco, a woda z dna morza wrze na powierzchnię i ogrzewa skały. „Na tym obszarze – wyjaśnia strona Ischia.it – podłoże wydziela dużo energii cieplnej, która z kolei wytwarza chmury pary w środowisku zewnętrznym i pęcherzyki gazu w morzu o temperaturze 100°C - można je obserwować z pomocą maski do nurkowania kilka metrów od brzegu lub nawet zbliżając się do białych skał ustawionych na gorącym piasku, idąc w bezpiecznej odległości”.

Do fumaroli można dotrzeć pieszo z Sant'Angelo lub eko promem, małymi autami elektrycznymi lub taksówką morską z portu Sant'Angelo.

Zgłoś wątpliwości prawne