WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Athen, Athens, Greece

Nowe ograniczenia ❌ dla zwiedzających Akropol w Grecji 🇬🇷

🇬🇷 Od września grecki rząd wprowadza zmiany w dostępie do jednego z najważniejszych miejsc archeologicznych w Atenach, Akropolu. 🏛️
Jeśli zastanawiacie się nad jego odwiedzeniem, czytajcie dalej!

Opublikował/a
Cipi·25.08.2023
Udostępnij

Apollo niesie nieco złe wieści, Piraci... dostęp do Akropolu może nie być tak łatwy jak do tej pory!

Aby zapobiec masyfikacji, rząd grecki ogłosił nowe środki ochrony Akropolu.

Aby lepiej zarządzać przepływem turystów, od września do tego słynnego stanowiska archeologicznego, jednej z głównych atrakcji kulturalnych Grecji, będzie mogło wejść dziennie maksymalnie 20 000 osób.

Do tej pory dzienna liczba odwiedzających przekraczała 23 000, przy czym większość dużych grup woli odwiedzać Akropol w godzinach porannych.

Ponadto wprowadzony zostanie limit liczby odwiedzających na godzinę, aby ograniczyć przepełnienie i zapobiec potencjalnemu uszkodzeniu Akropolu, będącego ważnym obiektem światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Obecnie nie obowiązują żadne ograniczenia czasowe dotyczące wizyt. Minister Lina Mendoni stwierdziła jednak, że osoby przybywające zorganizowanymi wycieczkami, które stanowią około 50 procent dziennej liczby odwiedzających, spędzają zwykle około 45 minut na zwiedzaniu Akropolu. Rozważana jest możliwość skrócenia tego czasu do 30 minut.

W wywiadzie radiowym przekazanym przez Euronews minister Mendoni powiedziała: „Oczywiście turystyka jest w Grecji mile widziana, ale należy zrozumieć, że nadmierna liczba odwiedzających nie może i nie powinna szkodzić Akropolowi”.

Minister stwierdziła także, że podobne ograniczenia zostaną zastosowane w przypadku innych znanych miejsc archeologicznych w Grecji; decyzję o rozpoczęciu od Akropolu podjęto po konsultacjach z organizatorami wycieczek i rejsów wycieczkowych, a jej realizację opóźniono ze względu na wybory, które odbyły się w czerwcu w Grecji.

Nowe limity dostępu zostaną wprowadzone eksperymentalnie od 4 września, a następnie zostaną wdrożone na stałe od 1 kwietnia 2024 r.

Zatem, piraci, rozważnie, ale odwiedźcie koniecznie Akropol, jeśli jeszcze Was tam nie było!️ Warto!

Zgłoś wątpliwości prawne