WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Antoni Gaudi, Barcelona, Sagrada Familia

Barcelona vs Airbnb - krótkoterminowy wynajem dla turystów ma zostać zakazany

Barcelona jest uważana za jedno z najpopularniejszych europejskich miast. Ponieważ coraz więcej turystów przybywa do katalońskiej stolicy, mieszkańcom coraz trudniej jest znaleźć mieszkanie (i w rozsądnej cenie). Władze postanowiły w końcu podjąć działania, by rozwiązać ten problem.

Opublikował/a
Gina·28.06.2024
Udostępnij

Wynajem Airbnb jest popularną alternatywą dla hoteli w europejskich miastach. Jednak obfitość apartamentów dla podróżnych w Barcelonie przyczynia się do poważnych trudności, z jakimi borykają się mieszkańcy miasta w znalezieniu mieszkania. W rezultacie władze zamierzają zakazać krótkoterminowego wynajmu apartamentów dla turystów.

Projekt ma zostać ukończony do końca 2028 roku. Wszystkie apartamenty wykorzystywane obecnie do pobytów krótkoterminowych mogłyby być wtedy wynajmowane mieszkańcom. W ten sposób na rynek mieszkaniowy powróciłoby 10 000 mieszkań.

Według burmistrza stolicy Katalonii, ceny wynajmu wzrosły o prawie 70%, a ceny zakupu o około 40% w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Ponadto istnieje około 6 000 nielegalnie wynajmowanych apartamentów. Aby zapewniać przystępne cenowo mieszkania, administracja miasta jest zmuszona podjąć ten drastyczny krok.

Zgłoś wątpliwości prawne