WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Grutas Tolantongo, shutterstock

Bez wątpienia będziecie chcieli odwiedzić to mniej znane miejsce w Meksyku 🇲🇽

Grutas Tolantongo znajdują się około dwóch do trzech godzin na północ od miasta Meksyk. Oferują niezwykłe baseny z gorącymi źródłami geotermalnymi, jaskinie, wodospady i wiele więcej. Oto dlaczego warto odwiedzić to miejsce... ⬇️

Opublikował/a
Sophie_Coderre·23.09.2023
Udostępnij

Grutas Tolantongo

Grutas Tolantongo to zbiór basenów geotermalnych, które są podgrzewane wulkanicznie i dosłownie wiszą wzdłuż kanionu położonego dwie do trzech godzin na północ od miasta Mexico. Zznajdują się tu również jaskinie tunelowe, podgrzewana rzeka i wodospady. Wstęp do parku kosztuje 180 peso meksykańskich (MXN) czyli około 45 zł.

Czy w Grutas Tolantongo są bezpieczne?

Grutas Tolantongo, mimo że nie aż tak znane, są jednak atrakcją turystyczną, a wstęp jest możliwy tylko po uiszczeniu opłaty. Pracownicy parku regularnie patrolują Grutas, mając oko na całe otoczenie i bepieczeństwo zwiedzających. Ta lokalizacja jest często uważana za jedno z najlepszych miejsc w Meksyku!

Jak się dostać do Grutas Tolantongo?

Najpierw, musicie doleciec do stolicy Meksyku. Lotów poszukajcie tu:

Dojazd do Tolantongo ze stolicy jest uważany za dość prosty. Możecie wynająć samochód, podróż zajmie Wam niecałe 3h. Jeżeli nie chcecie brać auta, organizowane są tu jednodniowe wycieczki autokarowe. My osobiście jesteśmy fanami zwiedzania na własną rękę, więc podsyłamy Wam tutaj link do wynajmu auta.

Gdzie się zatrzymać?

Jeśli szukacie noclegu w Tolantongo, napotkacie bardzo ograniczoną liczbę obiektów. Zalecamy wybranie się do Tolantongo na jednodniową wycieczkę i spędzenie nocy w Meksyku lub w Pachuca.

Czy te zdjęcia mogą kłamać? 🤩

Zgłoś wątpliwości prawne