WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

passport

Czy paszporty to już przeszłość? 🛂 Lotnisko Changi twierdzi, że tak! 😲

Singapurskie lotnisko Changi potwierdza, że od 2024 r. podróżni nie będą potrzebować paszportu, aby przejechać przez kraj.

Opublikował/a
Grace·25.10.2023
Udostępnij

Pasażerowie odlatujący z lotniska Changi, które jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie, nie będą musieli okazywać paszportów od 2024 roku. Celem jest zapewnienie podróżnym "płynnej" podróży.

W jego miejsce wprowadzony zostanie inny system. Zautomatyzowany system odprawy imigracyjnej wykorzystujący dane biometryczne (na przykład skany odcisków palców i technologię rozpoznawania twarzy) zastąpi konieczność posiadania fizycznego paszportu. Dane biometryczne są już wykorzystywane na singapurskim lotnisku oprócz paszportów, ale od początku przyszłego roku będą używane wyłącznie one.

Wywołuje to pewne kontrowersje związane z potencjalnymi zagrożeniami dla cyberbezpieczeństwa, ale singapurscy ministrowie powiedzieli, że nowy system ochroni Singapur przed przyszłymi pandemiami i zapoczątkuje nowy proces kontroli granicznej.

Wiele lotnisk, takich jak londyńskie Heathrow i paryskie Charles-de-Gaulle, również korzysta już z bramek biometrycznych... czy będą to kolejne porty lotnicze, które zniosą konieczność okazywania paszportów przy opuszczaniu kraju?

Zgłoś wątpliwości prawne