WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

faro portugal, faro, Portugal

Gdzie wyjechać, by cieszyć się słońcem bez jet lagu ✈️☀️

Piraci, wszyscy uwielbiamy podróżować do odległych, egzotycznych miejsc i cieszyć się słońcem, ale jet lag może być prawdziwą udręką.

Jak więc uniknąć jet lagu i nadal cieszyć się ciepłem? Sprawdziliśmy, gdzie znajdziecie słońce i plaże w tej samej albo bardzo zbliżonej strefie czasowej, co Polska.

Niektóre kraje będą w tej samej strefie czasowej tylko przez połowę roku, bo nie przestawiają zegarów na czas zimowy i letni 🕰️

Opublikował/a
Lola·6.06.2024
Udostępnij

1. Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie nigdy nie zawodzą - słońce przez cały rok, a loty trwają tylko około 5 godzin.

Znajdziecie sporo lotów z Polski i z Berlina oferowanych przez różne linie lotnicze. To sprawia, że Wyspy Kanaryjskie są idealnym miejscem dla cyfrowych nomadów i na workation w zbliżonej strefie czasowej - różnica czasu wynosi tylko godzinę.

Głównie odwiedzane Wyspy Kanaryjskie to Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura. Inne mniejsze wyspy to La Palma, La Gomera i El Hierro.

2. Portugalia i Madera

Dwa kolejne gorrrące miejsca z godziną różnicy czasu to kontynentalna Portugalia i wyspa Madera.

W Portugalii jest wiele miejsc, gdzie można cieszyć się plażami. A ponieważ Portugalia ma wiele miast nadmorskich, możesz spędzić wakacje wyłącznie na plaży lub zatrzymać się w mieście, które ma również plażę. Podwójne zwycięstwo 💪

3. Gibraltar

Będący częścią Wielkiej Brytanii, Gibraltar jest ciekawym miejscem do odwiedzenia. Językiem używanym tam jest angielski, można wjechać na dowód.

Gibraltar ma klimat śródziemnomorski, z łagodnymi zimami i gorącymi latami, co sprawia, że każda pora roku jest doskonała na wizytę. No i to ta sama strefa czasowa.

4. Tunezja

Kolejnym miejscem, które można odwiedzać przez cały rok, jest Tunezja w Afryce Północnej. Plaże są tam wspaniałe, a miejsc do zakwaterowania jest mnóstwo - budżetowych i wypasionych.

Znajdziesz tu duży wybór hoteli, a opcja all inclusive jest bardzo popularna i oferuje doskonały stosunek jakości do ceny.

Tunezja to jedno z miejsc, które nie zmieniają czasu, więc jest w tej samej strefie czasowej co Polska tylko przez połowę roku.

5. Maroko

W Maroku można cieszyć się wakacjami na różny sposób. Możesz wybrać się na wypoczynek na plaży, wycieczkę do miasta, popularne są także wycieczki objazdowe po Maroku.

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy różnych miejsc noclegowych. Może 5-gwiazdkowy hotel, apartament z własnym wyżywieniem lub tradycyjny riad to coś dla Ciebie.

Maroko to kolejny kraj, który nie zmienia czasu. Jest w tej samej strefie czasowej, co Polska tylko przez część roku.

Jednak Maroko zmienia czas podczas Ramadanu.

6. Gambia

Gambia jest obecnie 2 godziny za Polską, ale będzie tylko godzinę, gdy cofniemy zegary na czas zimowy.

Ciesząc się słońcem przez cały rok, nie jest jeszcze tak popularna wśród turystów, więc możesz w pełni wykorzystać ten piękny kraj, zanim przyjadą tłumy. Widzieliśmy nawet kilka opcji all inclusive i pokoi z bezpośrednim dostępem do basenu.

7. Senegal

Kolejnym afrykańskim krajem, który obecnie jest 2 godziny za Polską, a w październiku będzie tylko godzinę, jest Senegal.

Senegal jest ciepły przez cały rok. Znajdziesz tu wspaniałe plaże i wybór hoteli, a wizyta w stolicy Dakar to konieczność.

🏴‍☠️ Wskazówka: Można jechać na bardzo tanie safari w Senegalu.

Inne destynacje z małą (lub żadną) różnicą czasu:

Azory są 2 godziny za Polską.

Destynacje, w których możesz cieszyć się słońcem, z tym samym czasem, co Polska:

  • Albania

  • Chorwacja

  • Południowa Francja

  • Monako

  • Włochy

  • Republika Południowej Afryki

  • Hiszpania, w tym Baleary

  • Malta

Zgłoś wątpliwości prawne