WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

cannabis, leaves, marihuana

Konopie indyjskie ponownie zakazane ⛔️ w Tajlandii 🇹🇭

Ministerstwo Zdrowia: Nowe przepisy mają zostać wprowadzone pod koniec roku.

Opublikował/a
Tobi·4.03.2024
Udostępnij

Aktualizacja 2 marca 2024:

Mamy coraz więcej konkretów. Minister Zdrowia Cholnan Srikaew ogłosił, że przepisy zostaną zaostrzone w nadchodzących miesiącach. Od końca 2024 r. palenie marihuany będzie dozwolone wyłącznie w celach medycznych. Wymagana będzie również licencja na uprawę (do celów medycznych). Użytek rekreacyjny został zalegalizowany w Tajlandii dopiero w 2022 roku.

➖ ➖ ➖ ➖ ➖ ➖ ➖ ➖ ➖ ➖

26 września 2023:

Nowy rząd Tajlandii pod przewodnictwem premiera Srettha Thavisina planuje zakończyć liberalną politykę dotyczącą konopi indyjskich. Posunięcie to ma miejsce zaledwie rok po zalegalizowaniu posiadania, uprawy, dystrybucji i konsumpcji.

Zgodnie z nowymi przepisami, używanie marihuany będzie dozwolone tylko do "celów medycznych", a nie rekreacyjnych. Zmiany nie zostały jeszcze sfinalizowane, ale wszystko wskazuje na to, że ustawa zdobędzie większość głosów w rządzie.

Decyzja ta będzie rozczarowująca nie tylko dla konsumentów i sprzedawców marihuany, ale także dla rolników, którzy zaczęli uprawiać konopie indyjskie, ponieważ jest to bardziej opłacalne niż uprawa ryżu.

Obecnie przepisy są nadal stosunkowo łagodne. Można na przykład kupować jointy w hostelach i przewozić marihuanę w bagażu podręcznym podczas lotów (krajowych). Istnieją jedynie "logiczne" ograniczenia: kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby poniżej 20 roku życia nie mogą jej spożywać, a zawartość THC musi wynosić poniżej 0,2%.

Zgłoś wątpliwości prawne