WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Laptop, Cafe, Cafeteria

Najlepsze miasto do życia w Europie dla cyfrowych nomadów to... 🏆 🥇

W Europie jest wiele wspaniałych miejsc, w których można zostać cyfrowym "koczownikiem", ale miejsca takie jak Paryż, Dublin, Rzym czy Kopenhaga łatwo nadwyrężą Wasz budżet. Jeśli więc szukacie pracy zdalnej w Europie, czytajcie dalej, aby dowiedzieć się, gdzie możecie uzyskać najlepszy zwrot z każdej wydanej złotówki!

Na liście jest też Polska!

SZUKAJ NOCLEGÓW

Opublikował/a
Grace·29.10.2023
Udostępnij

Coraz więcej osób oprócz życia zawodowego prowadzi dość ruchliwy tryb życia, w dużej mierze dzięki pandemii, w czasie której zwiększyły się możliwości pracy zdalnej (była przynajmniej ta jedna zaleta...!)

Istnieje jednak duża różnica między pracą zdalną, a pracą z dowolnego miejsca. Wiele z tych możliwości jest ograniczonych do stref czasowych. Dlatego wielu Europejczyków, którzy stają się cyfrowymi nomadami, szuka swojego tymczasowego domu w Europie. Jest tu wiele możliwości osiedlenia się, ale tylko jedno miasto jest najtańsze.

Firma Norton Finance wykonała za Was całą pracę. Zbadano, które stolice europejskie byłyby najtańsze do życia dla cyfrowego nomady.

Wzięto pod uwagę ponad 180 krajów, umieszczono je w rankingu na podstawie średniego kosztu Wi-Fi, czynszu, transportu, rachunków i mediów, wyżywienia i karnetów na siłownię, a także kosztów lotów w obie strony z Europy.

Zwycięzca to... Skopje, stolica Macedonii Północnej!

Miasto znane już jako dobre miejsce dla turystów podróżujących z ograniczonym budżetem, nie jest zaskakujące, że zajęło także pierwsze miejsce w kategorii najtańszego europejskiego kierunku podróży dla cyfrowych nomadów. Nie zawsze jednak wierz znanemu powiedzeniu „dostajesz to, za co płacisz”, Skopje ma świetne jedzenie uliczne i jest pełne stanowisk archeologicznych z czasów rzymskich, a także bizantyjskich klasztorów.

Głównym powodem zdobycia pierwszego miejsca były niskie koszty transportu publicznego - bilet miesięczny był osiem razy tańszy niż np. w Londynie.

Chcecie sami poznać to ciekawe miasto?

Potrebujecie więcej inspiracji?

Oto 10 najtańszych europejskich miast dla cyfrowych nomadów:

1. Skopje, Macedonia Północna

2. Sarajewo, Bośnia i Hercegowina

3. Kiszyniów, Mołdawia

4. Sofia, Bułgaria

5. Bukareszt, Rumunia

6. Belgrad, Serbia

7. Budapeszt, Węgry

8. Warszawa, Polska

9. Wilno, Litwa

10. Ryga, Łotwa

No to gdzie jedziecie?

Zgłoś wątpliwości prawne