WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Luggage

Nowa usługa dotycząca zakazanych ❌ przedmiotów w bagażu podręcznym 🎒

Niedozwolone przedmioty przewożone w bagażu podręcznym często trafiały do kosza - aż do teraz... 😯 Nowy pomysł na warszawskim lotnisku. 💡

Opublikował/a
Steffi·21.09.2023
Udostępnij

Czy kiedykolwiek przydarzyła Wam się taka sytuacja? Jesteście w punkcie kontroli bezpieczeństwa i w Waszym bagażu podręcznym znajdują zabroniony przedmiot. Z pewnością nie jest to wielka sprawa, jeśli jest to butelka wody. Ale kiedy przedmioty o wysokiej wartości trafiają do kosza, może to być dość irytujące.

Jak podaje portal aerotelegraph.com, warszawskie lotnisko ma teraz alternatywę dla utylizacji: przedmioty można wysłać do domu pocztą jeszcze przed odlotem, a wysyłka odbywa się za pośrednictwem skrzynki pocztowej bezpośrednio przy punkcie szybkiej kontroli bezpieczeństwa. Z tego powodu też do skorzystania z usługi wymagany jest również bilet na taką kontrolę. Zanim paczka wyląduje w skrzynce pocztowej, personel na miejscu musi dać zielone światło, że przedmiot może zostać wysłany.

Wysyłka jest możliwa na terenie Polski pod wskazany adres lub do skrytki pocztowej. Nawet na lotnisku we Frankfurcie przedmioty niekoniecznie trafiają do kosza.

Zgłoś wątpliwości prawne