WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

airport, travel, Traveler

Od 1 maja wszystkie loty z Niemiec będą droższe

Od maja 2024 w Niemczech obowiązywać będą nowe stawki podatku za loty. Zainteresuje to zwłaszcza osoby, którym najbliżej jest lecieć z Berlina i które lubią korzystać z szerokiej oferty berlińskiego lotniska.

Opublikował/a
Tobi·28.03.2024
Udostępnij

O ile droższe będą loty od maja

Rząd federalny przyjął ustawę, która będzie obowiązywać od 1 maja 2024. Poniżej możecie zobaczyć, o ile od tego dnia wzrośnie „podatek lotniczy”, a co za tym idzie, także ceny biletów na loty z wylotem z Niemiec:

  1. loty krótkodystansowe: np. Paryż, Kreta, Wyspy Kanaryjskie / podwyżka z 13,03€ do 15,53€

  2. loty średniodystansowe: np. Egipt, Dubaj / podwyżka z 33,01€ do 39,34€

  3. loty długodystansowe: np. USA, Tajlandia / podwyżka z 59,43€ do 70,83€

Na wszystkich rodzajach tras następuje wzrost o 19,2%.

Oczywiście podwyżka o 11€ za loty do Nowego Jorku za 400€ na pierwszy rzut oka nie jest powalająca. Ale jeśli na przykład chcecie zarezerwować lot na 1 maja i zdacie sobie sprawę, że dzień wcześniej mogliście zapłacić 11€ mniej, byłoby robi się trochę irytujące. Możecie więc ustawić przypomnienie w kalendarzu na 30 kwietnia, jeśli planujecie zakupy akurat w tym okresie.

Przeciwko zapowiedziom zmian "podatku lotniczego" protestowała branża lotnicza i turystyczna. Prezes największej izby gospodarczej w branży - Deutscher ReiseVerband - Norbert Fiebig, ostrzegał, że przede wszystkim uderzy to mocno po kieszeni podróżujące rodziny z dziećmi. dla 4-osobowej rodziny nowa dopłata to już 44€, czyli kolejne prawie 200 zł...

© Grafika: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12270814

Zgłoś wątpliwości prawne