WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

OAC Voyager Station

Pierwszy kosmiczny 👩‍🚀 hotel 🏨 na świecie 👽 ma być otwarty w 2027 roku 🤩

Czy kiedykolwiek marzyliście o wakacjach pośród gwiazd, wykraczających nieco poza typowe malownicze plaże lub ośnieżone góry? Wasze niebiańskie eskapady mogą wkrótce stać się rzeczywistością, dzięki pojawieniu się kosmicznych hoteli... 😲

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·10.02.2024
Udostępnij

Wraz z postępującą komercjalizacją przedsięwzięć kosmicznych, kalifornijski start-up, Orbital Assembly Corporation (OAC), aspiruje do organizowania podróży pozaziemskich. Ogłaszając plany inauguracji Voyager Station - pionierskiego hotelu kosmicznego - w 2027 roku, OAC stara się rozwinąć turystykę zarówno dla poszukiwaczy przygód, jak i zamożnych entuzjastów kosmosu...

Innowacyjna stacja Voyager ma oferować luksusowy ośrodek dla 280 gości i 112 członków załogi, zapewniając wszelkie udogodnienia, takie jak restauracje, bary, sala koncertowa, siłownia i kino, a wszystko to podczas orbitowania wokół naszej planety.

Tim Alatorre, architekt stojący za projektem Voyager, przewiduje, że w przyszłości wyprawy w kosmos będą na porządku dziennym, opowieści o ludziach wyruszających w niebiańskie podróże staną się powszechne, a termin "astronauta" nie będzie już zarezerwowany tylko dla elitarnych odkrywców kosmosu.

Pomysł przemierzania bezmiaru przestrzeni kosmicznej urzeka ludzkość od wieków, a struktura Voyagera nawiązuje do stuletnich teorii kolonizacji międzygwiezdnej.

Innowacyjny model obrotowego koła, wymyślony na początku XX wieku jako sposób na wytworzenie sztucznej grawitacji zostanie wykorzystany, aby zapewnić gościom łatwe przemieszczanie się podczas ich pobytu.

W początkowej fazie operacyjnej stacja Voyager będzie symulować grawitację Księżyca, aby zobaczyć w jaki sposób goście aklimatyzują się do sztucznych sił grawitacyjnych, zanim zostaną one wzmocnione, aby odzwierciedlić przyciąganie grawitacyjne Ziemi.

W "niebiańskim świecie" będzie można rozkoszować się wyjątkowym środowiskiem, doświadczając zarówno zmniejszonych barier fizycznych, jak i radości z wykonywania pozornie nadprzyrodzonych wyczynów sportowych.

Wyruszając w tę gwiezdną podróż, goście udadzą się do centralnego węzła dokowania o zerowej grawitacji, aby potem przejść do modułów mieszkalnych, gdzie sztuczna grawitacja będzie już mocniejsza.

Przemierzając ponad 1000 metrów kwadratowych przestrzennego luksusu, podróżnicy napotkają nie tylko szereg najnowocześniejszych udogodnień, ale także panoramiczny widok na Ziemię, zakrzywiający się w kosmicznej ciemności, z którym żaden ziemski kurort nie może konkurować.

Podczas gdy obecnie wygórowana cena podróży kosmicznych pozostaje domeną wyjątkowo zamożnych osób, OAC ma ambicję by wakacje w kosmosie uczynić tak dostępnymi finansowo, jak rejs wycieczkowy, przede wszystkim poprzez wykorzystanie postępów w technologii.

Choć projekt ten bez wątpienia emanuje ambicją i futurystycznym urokiem, nie jest on pozbawiony sceptycyzmu i przeszkód logistycznych. Różne inne firmy, takie jak Axiom i Blue Origin, również pozycjonują się w rozwijającym się sektorze turystyki kosmicznej, z których każda przygotowuje swoje komercyjne stacje.

Jednak Voyager wyróżnia się przede wszystkim jako przedsięwzięcie turystyczne. OAC, z niezachwianą wiarą w swoją technologiczną i koncepcyjną wiedzę, zobowiązuje się do przekształcenia tego kosmicznego marzenia w rzeczywistość.

Wyobrażacie sobie, że w przyszłości będziemy spędzać wakacje w przestrzeni kosmicznej między gwiazdami...?

Źródło: https://abovespace.com/ oraz https://thetravelbible.com/

Zgłoś wątpliwości prawne