WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Impressions and Other Assets/shutterstock_1084151714_bsbpio

🇮🇹 Sycylia 🍊: domy 🏠 na sprzedaż 💰 w cenie kawy ☕️

Istnieje wiele miejscowości, nie tylko we Włoszech, które wystawiły domy na sprzedaż za 1 euro.

Ostatnia w kolejności, ale z pewnością nie ze względu na piękno swojego terytorium, była gmina Castiglione di Sicilia, która przyłączyła się do tej kampanii.
Aby zachęcić ludzi do przeprowadzki i przywrócić staremu centrum miasta jego dawną świetność, administracja miejska postanowiła wystawić domy na sprzedaż za symboliczną kwotę 1 euro.

Jest to naprawdę wyjątkowa okazja do przebudowy i przywrócenia życia niektórym małym włoskim wioskom, które przez lata cierpiały z powodu wyludnienia.

Opublikował/a
Cipi·7.02.2024
Udostępnij

W sercu Morza Śródziemnego Sycylia kryje klejnoty o niezrównanym pięknie, a wśród nich wyróżnia się Castiglione di Sicilia.

Jest to urokliwe miasteczko położone na Sycylii, 15 km od morza i w pobliżu wulkanu Etna, słynącego z zapierających dech w piersiach krajobrazów wulkanicznych szczytów i plaż na wybrzeżu Morza Jońskiego.

Warto również wspomnieć o zamku Lauria, średniowiecznej reminiscencji górującej nad miastem, a także o zachwycających zabytkowych kościołach rozsianych po całym centrum. Blisko znajduje się także Park Alcantara, gdzie można podziwiać wulkaniczne wąwozy.

Niedawno Castiglione di Sicilia rozpoczęło rewolucyjną inicjatywę mającą na celu rewitalizację historycznego centrum i przyciągnięcie nowych mieszkańców. W ramach projektu podobnego do innych małych włoskich wiosek, niektóre domy są wystawiane na sprzedaż za symboliczną cenę 1 euro. Domy te, z których część wymaga prac renowacyjnych, mogą służyć zarówno jako prywatne rezydencje, jak i zakwaterowanie dla turystów.

Aby wziąć udział w tej inicjatywie, zainteresowani muszą się zgłosić wraz z projektem przebudowy nieruchomości.

Jest to wyjątkowa okazja dla tych, którzy chcą mieszkać w nadmorskim mieście o bogatej historii. Wszystkie szczegółowe informacje i wytyczne są dostępne na stronie internetowej gminy Augusta, która zaprasza wszystkich do odkrycia i ożywienia tego pięknego zakątka Sycylii.

Zgłoś wątpliwości prawne