WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Sky through the window

Ta linia lotnicza ✈️ waży pasażerów przed wejściem na pokład 😲

Finnair waży swoich pasażerów wraz z bagażem podręcznym przed lotem, aby móc lepiej oszacować wagę samolotu przed startem... ⚖️

Opublikował/a
Mad_Dog_Daniel·9.02.2024
Udostępnij

Linie lotnicze Finnair potwierdziły, że będą prosić pasażerów do dobrowolnego wyrażenia zgody na zważenie ich razem z bagażem, aby pomóc oszacować wagę ładunku samolotu przed jego startem.

Choć niektórzy mogą uznać to posunięcie za kontrowersyjne, linie potwierdziły, że ponad 600 pasażerów wyraziło już na nie zgodę.

Waga pasażera i jego bagażu podręcznego jest rejestrowana, a wyniki są przesyłane do fińskiej agencji transportu i komunikacji Traficom i wykorzystywane do wyważenia samolotu i obliczeń załadunku w przyszłości.

Finnair podkreśla, że dane te służą wyłącznie celom bezpieczeństwa i nie są w żaden sposób powiązane z danymi osobowymi.

Zgadzacie się wskoczyć na wagę, Piraci?

Zgłoś wątpliwości prawne