WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Impressions and Other Assets/airplane_aeroplane_plane_shutterstock_163083980_jzzpjh

❌ Wstrzymane loty do Izraela do czasu poprawy warunków bezpieczeństwa ❌

Kilku międzynarodowych przewoźników lotniczych zawiesiło loty z Tel Awiwem w związku z atakiem bojowników Hamasu na Izrael. Czekają na poprawę warunków bezpieczeństwa przed ich wznowieniem.

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·9.10.2023
Udostępnij

Bojownicy z grupy islamistycznej zabili 700 Izraelczyków i uprowadzili dziesiątki w sobotnich atakach, które były najbardziej śmiercionośną tego typu inwazją od czasu wojny Jom Kippur 50 lat temu, co skłoniło Izrael do odwetu w postaci ostrzału palestyńskiej Gazy.

Wiele linii lotniczych podjęło decyzję o wstrzymaniu lotów do Tel Awiwu do czasu, w którym sytuacja w kraju będzie stabliniejsza.

Linie lotnicze odwołują loty

W związku z eskalacją konfliktu, Wizz Air odwołał wszystkie loty do Izraela w dniach 8 i 9 października. Pasażerowie, których to dotyczy, zostali powiadomieni SMS-em lub e-mailem. Dalsze informacje dotyczące lotów do/z Izraela po 9 października zostaną opublikowane w odpowiednim czasie. Pasażerowie, którzy w najbliższych dniach będą podróżować lotami do Izraela, proszeni są o proaktywne sprawdzanie informacji o lotach w celu uzyskania najnowszych informacji o wylocie - czytamy na stronie Wizz Air.

Z Polski wysłano dotychczas 3 samoloty po Polaków znajdujących się w Izraelu, jeden z nich wylądował już w kraju.

Inni przewoźnicy również wstrzymują loty, są nimi między innymi United Airlines, Delta Air Lines, American Airlines, Air France, KLM, Finnair, easyJet, Cathay, Korean Air, Ryanair, Lufthansa, Emirates.

Źródło: Reuters, Wizzair

Zgłoś wątpliwości prawne