WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Beach, Cloud, Daytime

Rodzinne wakacje ☀️ w Polsce 🇵🇱: jak nie wydać całego majątku? 💸

Tanio nie jest, wiemy i odczuwamy to codziennie, dotkliwie i coraz bardziej. Jednak mamy dla Was kilka inspiracji, dokąd wyjechać całą rodzinką i nie wydać tam zarobków życia, a za to świetnie się bawić.

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·19.07.2022
Udostępnij

O tych miejscach już pisaliśmy i oferowaliśmy ciekawe opcje noclegowe. Ale postanowiliśmy zebrać pomysły w jednym miejscu, żebyście mieli je pod ręką i zdecydowali na co obrać kurs w te wakacje.

Czas podjąć piracką decyzję i wyjechać na urlop!

Szwajcaria Kaszubska to region Pojezierza Kaszubskiego, położony w przepięknej scenerii - góry, jeziora, łąki i lasy. Idealny dla miłośników spacerów, jazdy na rowerze (bardzo dużo tras!) i natury, ale znajdziecie tu również muzea, zabytki i parki tematyczne.

Możecie odwiedzić Kamienne kręgi w Węsiorach, Cmentarzysko Kurhanowe w Uniradzach, Gołubieński Ogród Botaniczny, Wiatrak koźlak w Ręboszewie, Świat Labiryntów w Blizinach.

Gdzie spać?

Na terenie Szwajcarii Kaszubskiej można znaleźć tanie noclegi, zerknijcie na jedną z naszych ofert tutaj, ale tez możecie wyszukać inne miejsca (wpiszcie odpowiednie daty):

Lasy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (niedaleko stolicy, na pograniczu województwa mazowieckiego i łódzkiego), to to co zostało z historycznych puszczy: Jaktorowskiej, Bolimowskiej, Wiskickiej, Miedniewieckiej i Korabiewskiej. Lasy kryją w sobie dużo historii, nawet cmentarze z I wojny światowej.

Pałac we wsi Nieborów, z cudownymi ogrodami znany jest wszem i wobec i warto go odwiedzić, podobnie jak Park Arkadia, a z kolei Łowicz zadziwi Was ciekawymi atrakcjami (na przykład Muzeum Guzików!). Nie przegapcie również Skansenu Ziemi Łowickiej w Maurzycach.

Gdzie spać?

Zapewne bardziej niż nazwę wsi Bobolin, kojarzycie Słowiński Park Narodowy - oddalony jest on o ok. 80km od Bobolina. Ale sam Bobolin to idealna opcja dla tych, którzy chcą naprawdę wypoczać bez zgiełku i masowej turystyki. Bobolińska plaża zachwyca pięknymi mierzejami, jeziorami, torfowiskami i wędrującymi wydmami. Nie przegapcie również Zatopionego Lasu, polodowcowego wzgórza Rowokół, latarni morskiej Czołpino. Do Waszej dyspozycji również wiele urokliwych szlaków pieszych i rowerowych.

Gdzie spać?

Roztoczański Park Narodowy zachwyci Was swoją przyrodą i bujnymi lasami, które zajmują ponad 95 procent jego powierzchni (żaden inny park w Polsce nie może poszczycić się takim wynikiem!). Znajdziecie tu liczne szlaki piesze i rowerowe, polecamy Wam odwiedzić Stawy Echo, wieżę widokową "Biała Góra", Osadę Floriankę.

Wiecie, że Roztocze jest miejscem hodowli koników polskich?

Najważniejszym miastem Roztocza jest Zwierzyniec, w którym nie sposób nie zachłysnąć się historycznymi wspomnieniami. Jednak jego spokojna atmosfera działa kojąco i emanuje wspaniałą energią.

Gdzie spać?

Zgłoś wątpliwości prawne